Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov schválil dotace pro sport, klubům rozdělí přes 36 milionů korun

  • Havířov,

V Havířově se konalo zasedání zastupitelstva. Jedním z důležitých bodů byly dotace pro sport. Město bude muset urychleně vyřešit i problém se střechou na zimním stadionu, přes kterou zatéká na ledovou plochu.

Úplně stejnou částku jako v minulém roce 36,5 milionu korun vyčlenil Havířov z rozpočtu na sportovní dotace. V prvním kole zastupitelé schválili rozdělení 33,5 milionu pro 72 sportovních klubů a spolků. Městský fotbalový klub, ale peníze nedostal.

Daniel Vachtarčík (HPH), náměstek primátora: "V minulém týdnu proběhla valná hromada spolku, kde došlo k personálním změnám ve výkonném výboru. A my bychom se rádi setkali s novým vedením a nechali si předložit střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje a udržitelnosti jak spolku, tak vůbec fotbalu na území města, a proto jsme dotaci pro tento spolek odložili na dubnové zastupitelstvo.”

Město bude muset urychleně vyřešit také problém na zimním stadionu. Střecha je v havarijním stavu a kvůli zatékání se musel zrušit i hokejový zápas.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Zrovna tento týden tam jdeme fyzicky na střechu a zkusíme zjistit, co se s tím dá, či nedá dělat, ale určitě se budeme snažit střechu opravit.”

Špatný stav střechy ale není jediným problémem. Zimní stadion byl postaven v roce 1968.

Daniel Vachtarčík (HPH), náměstek primátora: "Proto probíhá letos studie na celkovou rekonstrukci stadionu a na základě toho, co z ní vyplyne, budeme hledat způsob jak tento objekt rekonstruovat.”

Celková oprava budovy bude finančně náročná a město se bude snažit získat na rekonstrukci dotaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy