Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský klub kaktusářů uspořádal výstavu, zájem ze strany veřejnosti byl velký

  • Havířov,

Havířovský klub kaktusářů pořádá výstavu jen jednou za rok. Zájem ze strany veřejnosti je vždy velký. Podle odborníků není těžké rostliny pěstovat, musí se jen přesně vědět, jak kaktusy a sukulenty zalévat.

Více než tisíc kaktusů a sukulentů bylo k vidění na třídenní výstavě, kterou ve Společenském domě připravil Klub havířovských kaktusářů. Vystavovatelé lidem také radili, jak se o rostliny starat. Základem je si uvědomit, že kaktus není okurka, kterou je třeba neustále zalévat. Naopak sukulenty, které rostou v pralesích, kde je vlhko, potřebují více vody.

Jiří Wanecki, člen Klubu kaktusářů Havířov: "Kaktusy ty jsou na souši, tam zaprší dvakrát, třikrát za rok a bohatě jim to stačí, aby tam rostly. Když se to hodně zalije a nechá se to, potom ty kaktusy odejdou. Kořeny hnijí. Každému říkám, méně zalévat, stačí jednou za měsíc." 

Klub výstavu pořádá jednou za rok.

anketa: "No nemohli jsme se dočkat. Začínám s kaktusy, ale už jich mám asi 400 a je to super.”
anketa: “Já mám své kaktusy některé, takže tady chodím v okolí po výstavách. Dívám se a spíše už si kupuji takové, které nemám. Já si myslím, že kaktusy jsou lehce pěstovatelné. Potřebují v zimě hlavně spát ve tmě a v chladu, a proto si myslím, že mi každý rok kvetou.”

Pěstitelé se ale shodli na tom, že v jiných letech už měli dávno rostliny květy. V letošním roce jim chybí více slunce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail