Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dítě na kole vjelo v Havířově přímo před policejní vůz, do nemocnice ho vezl vrtulník

Havířov |

Nešťastná nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne v Havířově-Šumbarku. Policejní hlídka tam v obytné zóně srazila mladého cyklistu.

Nehoda se stala na sídlišti v Moravské ulici. Policista za volantem služebního vozu sice zastavil téměř okamžitě, co dítě zpozoroval, střetu ale zabránit nedokázal. Mladý cyklista byl při nehodě zraněn, proto byli ihned voláni zdravotníci záchranné služby. Do jejich příjezdu dítěti poskytovali první pomoc samotní policisté. 

Záchranáři následně dítě stabilizovali a připravili k šetrnému a rychlému transportu do ostravské fakultní nemocnice na palubě vrtulníku.

Lukáš Humpl, mluvčí Záchranné zdravotnické služby MSK: "K zásahu byla vyslána pozemní posádka z havířovské základny a z Ostravy přiletěl vrtulník. 12letý chlapec byl při vědomí, při nehodě však utrpěl poranění hlavy s otřesem mozku. K důkladném u vyšetření byl převezen do FN Ostrava."

Nehoda samozřejmě vzbudila vášně u místní romské komunity. Přihlížející osočovali posádku policejního vozu ze zavinění kolize. 

Svědci: "Oni si můžou jezdit, jak chtějí a pak způsobí takovou nehodu, i když vědí, kolik tu je děcek. Doufám, že jim fungují měřiče na alkohol."

Výsledky vyšetřování však zatím k dispozici nejsou. Vše nasvědčuje tomu, že dítě na silnici vjelo z chodníku, kde sice není vyznačený přechod, ale místo je k přecházení uzpůsobeno. Odhozeným jízdním kolem bylo zřejmě poškozeno také jedno zaparkované vozidlo. Nehoda se stala v obytné zóně, kde řidiči s pohybem dětí na vozovce musí počítat. Je pravděpodobné, že kolizi zaznamenala kamera ve služebním voze. Záznam by mohl objasnit, jak se nehoda stala. 

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR MSK: "Mohu potvrdit, že kolem půl šesté došlo k dopravní nehodě mezi služebním vozidlem Policie ČR a nezletilým cyklistou. Chlapec byl přepraven do zdravotnického zařízení. Okolnosti kolize vyšetřují dopravní policisté. "

Později policie upřesnila, že dítě na jízdním kole mělo přejíždět přes pozemní komunikaci těsně před projíždějícím policejním vozidlem. Jak policisté zjistili, mladý cyklista neměl povinnou ochrannou přilbu.

Nahlásit chybu


K tématu

Opilý řidič ujížděl policistům, v Havířově vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce

17. září 2023 12:49 | Havířov | Jiří Cileček

Opilý sedl za volant a následně nezastavil policejní hlídce. Ujížděl několik kilometrů až na Hlavní třídu v Havířově. Tam vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce, který vedl jízdní kolo. Auto následně nabouralo do zdi. Řidiče zadrželi policisté. Chlapce transportoval do nemocnice vrtulník.

Policie hledá svědky zběsilé jízdy opilého řidiče, který srazil chlapce v Havířově

21. září 2023 16:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Z Dolních Datyní se zběsile řítil postupně řadou ulic až na Hlavní třídu v Havířově. Bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu. Nezastavil policejní hlídce a ta ho celou dobu pronásledovala. V Havířově pak řidič vylétl ze silnice, srazil 15letého chlapce a naboural do zdi. Policie nyní hledá svědky jeho zběsilé jízdy nebo každého, koho svou jízdou ohrozil.

Ve Vratimově se střetl cyklista na elektrokole s autobusem, policisté hledají případné svědky

9. listopadu 2023 17:43 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Lékařské ošetření si vyžádal střet cyklisty na elektrokole s autobusem, který se stal 12. září před půl jedenáctou večer ve Vratimově. Nehoda je v šetření dopravních policistů, kteří žádají o pomoc veřejnost.


Areál Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se proměnil ve festivalové město. Colours of Ostrava je tu

Dnes 11:09 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V ostravských Dolních Vítkovicích odstartoval už 21. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Colours of Ostrava, který patří mezi 20 nejlepších a největších festivalů na světě. Je plný skvělé hudby, kultury a nezapomenutelných zážitků.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při svém výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Šlágr na cestách roztančil areál letního kina

V neděli oživily areál letního kina v Orlové hvězdy z rozhlasového kanálu Šlágr. Akce Šlágr na cestách proběhla již podruhé a stejně jako loni roztančila návštěvníky všech věkových kategorií. Moderátor Petr Šiška se postaral o skvělou atmosféru a svými živými vstupy dokázal vtáhnout nejednoho diváka.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Včera 14:34 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Včera 14:32 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Včera 14:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

16. července 2024 17:13 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Dítě na kole vjelo v Havířově přímo před policejní vůz, do nemocnice ho vezl vrtulník
Vydáno 15. června 2023 18:25, Havířov, Libor Běčák
Nešťastná nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne v Havířově-Šumbarku. Policejní hlídka tam v obytné zóně srazila mladého cyklistu.

Místo kolize policejního vozu s cyklistou v Havířově-Šumbarku. Foto: TV Polar

Nehoda se stala na sídlišti v Moravské ulici. Policista za volantem služebního vozu sice zastavil téměř okamžitě, co dítě zpozoroval, střetu ale zabránit nedokázal. Mladý cyklista byl při nehodě zraněn, proto byli ihned voláni zdravotníci záchranné služby. Do jejich příjezdu dítěti poskytovali první pomoc samotní policisté. 

Záchranáři následně dítě stabilizovali a připravili k šetrnému a rychlému transportu do ostravské fakultní nemocnice na palubě vrtulníku.

Lukáš Humpl, mluvčí Záchranné zdravotnické služby MSK: "K zásahu byla vyslána pozemní posádka z havířovské základny a z Ostravy přiletěl vrtulník. 12letý chlapec byl při vědomí, při nehodě však utrpěl poranění hlavy s otřesem mozku. K důkladném u vyšetření byl převezen do FN Ostrava."

Nehoda samozřejmě vzbudila vášně u místní romské komunity. Přihlížející osočovali posádku policejního vozu ze zavinění kolize. 

Svědci: "Oni si můžou jezdit, jak chtějí a pak způsobí takovou nehodu, i když vědí, kolik tu je děcek. Doufám, že jim fungují měřiče na alkohol."

Výsledky vyšetřování však zatím k dispozici nejsou. Vše nasvědčuje tomu, že dítě na silnici vjelo z chodníku, kde sice není vyznačený přechod, ale místo je k přecházení uzpůsobeno. Odhozeným jízdním kolem bylo zřejmě poškozeno také jedno zaparkované vozidlo. Nehoda se stala v obytné zóně, kde řidiči s pohybem dětí na vozovce musí počítat. Je pravděpodobné, že kolizi zaznamenala kamera ve služebním voze. Záznam by mohl objasnit, jak se nehoda stala. 

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR MSK: "Mohu potvrdit, že kolem půl šesté došlo k dopravní nehodě mezi služebním vozidlem Policie ČR a nezletilým cyklistou. Chlapec byl přepraven do zdravotnického zařízení. Okolnosti kolize vyšetřují dopravní policisté. "

Později policie upřesnila, že dítě na jízdním kole mělo přejíždět přes pozemní komunikaci těsně před projíždějícím policejním vozidlem. Jak policisté zjistili, mladý cyklista neměl povinnou ochrannou přilbu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037737/dite-na-kole-vjelo-v-havirove-primo-pred-policejni-vuz-do-nemocnice-ho-vezl-vrtulnik