Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MRA Havířov dokončila výměnu všech 139 starých výtahů za nové

  • Havířov,

Městská realitní agentura dokončila poslední etapu výměny 25 výtahů. Celkově tak v celém Havířově jezdí na 139 nových kabin. Nyní se společnost pustila do sanace domu na Národní třídě.

Vyměnit během tak krátké doby téměř 140 výtahů se prozatím v Česku nepodařilo žádnému městu. Vše probíhalo plynule, práce na sebe navazovaly, postupovalo se bez prodlení a některé výtahy byly dokonce vyměněny dříve. Nyní po kolaudaci posledních pěti výtahů je celá investiční akce ukončena.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Takováto logistická kulovobleskovitá akce samozřejmě přináší obrovské rizik. My jsme se na celý projekt a proces připravovali déle než rok. Pracovníci, kteří přišli do kontaktu s tím projektem, byli proškoleni v projektovém řízení, takže brali jsem to smrtelně vážně. Měli jsme na to krátký časový harmonogram, na výměnu těch výtahů a bylo to rozloženo do několika etap. Byli určeni pracovníci, kteří za tu svou část zodpovídali. Mohu konstatovat s neskrývanou hrdostí, že se to povedlo, povedlo se to všechno včas a dokonce jsme plánovaný rozpočet, který město na výměnu výtahu uvolnilo, nepřekročili, naopak jsme za to udělali více výtahů, než jsme původně plánovali."

Nové výtahy nabízejí uživatelům mnoho výhod.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: "Jedna asi z největších výhod, kterou zákazníci oceňují, že vztah už nestojí v mezipatře, ale přímo v patře. Podstatná část výtahů před tím nepojmula běžný kočárek a nyní jsou výtahy širší i delší. Mají sběrný systém, takže výtah přibírá podle kapacity další cestující a tím se výrazně šetří elektrická energie. Obecně jsou ty výtahy pěkné, moderní, čisté.”

Těch výtahů vyměněných je 139. Je to konečné číslo, nebo je třeba do budoucna v Havířově některé výtahy vyměnit?

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: "V této chvíli máme všechny výtahy v životnosti, všechny splňují zákonné normy a v nejbližších pěti letech se zcela jistě žádná výměna kvůli stáří nechystá, protože všechny jsou v produktivním věku. Ale nevylučuji havarijní stav někde po požáru a podobně, to by se samozřejmě měnil."

Městskou realitní agenturu mrzí, že vandalové už některé nové výtahy demolují. Jedním případem se zabývá i policie. Do výtahů budou nainstalovány kamery.

MRA se pustila také do revitalizace dalšího obytného domu a to na Národní třídě. Nyní se provádí nová hydroizolace.

Martin Unucka, vedoucí investičně-provozního odboru MRA: "Nicméně se zahájila i kvůli počasí oprava obvodového pláště, to znamená, že stávající obvodový plášť je demontován, připraví se podkladní vrstvy pro nové izolanty. Takže nyní odstraňujeme starý izolant a připravujeme nový. Dům budeme provádět z polystyrenových desek, budeme zateplovat, takže dům bude mít lepší izolační vlastnosti. Do obálky toho domu budeme zahrnovat i lodžie, kde přijdou nové nátěry, nové izolace a oplechování.”

Veškeré práce by měly být dokončeny v listopadu. Investice se vyšplhá na více než 20 milionů korun.


Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail