Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Havířova opět úřadovalo přímo na náměstí Republiky, lidé se seznámili s novým projektem

  • Havířov,

Vedení havířovské radnice úřadovalo přímo na náměstí Republiky. Lidé se tak mohli seznámit s chystaným projektem revitalizace lesoparku Stromovka a také pokládat zástupcům města nejrůznější otázky.

Radnice v Havířově chce být blíže svým občanů a uvědomuje si, že lidé nemají čas chodit se svými dotazy na úřad. Proto vytvořila mobilní radnici. Hlavním tématem byla prezentace připravovaného projektu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířov: "Když jsme s tím projektem přicházeli, tak jsme vždy chtěli, aby bylo nějaké nosné téma. Abychom vždy šli do těch ulic s něčím nosným, s něčím konkrétním. To se daří. Dnes prezentujeme revitalizaci městského parku Stromovka, ke které se zpracovávají projektové podklady, dělá se projektová dokumentace a je to něco, co chceme v tomto volebním období stihnout dát do pořádku, protože ten park je dlouhodobě zanedbaný a všichni z Havířova vědí, jak vypadá. Chceme ho posunout na novou úroveň a do tohoto tisíciletí.”
anketa: “Já jsem jen zvědavý, přišel jsem se podívat, jak to bude vypadat, nebo jaký to bude mít význam v budoucnu. Já to tam znám.” Myslíte, že ten park potřebuje revitalizovat? “Asi jo, pokud tam ta zeleň zůstane co nejvíce, tak určitě.”
anketa: “Rekonstrukci Stromovky jako takové určitě vítám, protože si myslím, že ten prostor má využitelnost a teď jak by mohl být využitelný, rozhodně není. Myslím si, že lidé spíše doposud Stromovku obchází, než že by se chtěli stát její součástí a mobilní radnici určitě vítám, protože běžný občan nemá přístup se setkat s vedením města, jako takovým, protože vedení města je určitě dost zaneprázdněno, jelikož mají hodně projektů a věcí na práci a toto určitě vítám.”

Vy už jste zveřejnili, že byste chtěli na tuto akci získat dotaci, protože není to levná záležitost padesát milionů korun. Jak těžké je získat dotaci a jak dlouho se to připravuje?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířov: “Já musím říct, že nám se daří získávat dotace obecně, a to právě proto, protože projekty máme dobře vykomunikovány a velmi kvalitně připravenou projektovou dokumentaci. Takže doufejme, že budeme úspěšní. Ono se to dá těžko zobecnit, že když splníte tyto dvě položky, tak dotaci dostanete, tak to nefunguje. Ale obecně ta práce lidí a celého toho týmu je vždy dostatečně kvalitní na to, abychom získali dostatek bodů při hodnocení těch projektů a zatím se nám na ty dotace daří dosahovat a doufám, že to vydrží i do budoucna.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail