Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci městské policie si převzali ocenění za rok 2024

Havířov |

Primátor města společně s ředitelem městské policie každoročně oceňují strážníky za věrnost, zásluhy o bezpečnost i záchranu života. Na setkání vždy vyhodnotí také uplynulý rok a představí další vize. Jednou z nich je pořízení dronu.

Přivítáním nových strážníků ve službě byla ve Společenském domě zahájena společná schůze městské policie a vedení radnice. Následně se udělovaly stužky Za věrnost, a to za 10 až 30 let oddané služby. 14 strážníků si pak odneslo stužku Za zásluhy o bezpečnost. Ať už například za zajištění pachatele při krádeži kabelů veřejného osvětlení, nebo zadržení při pokusu o vloupání do obchodního domu. Strážníci se však ocitají i v situacích, kdy svým pohotovým a profesionálním přístupem zachrání lidský život. A i za to se jim dostalo poděkování. Strážníkem roku pak byla vyhlášena Kateřina Cikrle.

Ondřej Baránek (ANO), primátor Havířova: “Tak dneska jsem tady při udílení cen nejlepších strážníků za rok 2024 a já jsem velmi rád, že jsem mohl osobně pogratulovat všem, kteří se zasloužili o bezpečnost v našem městě. Bezpečnost a městská policie má absolutní prioritu ve městě a bude se nadále přitvrzovat. My chceme zavést větší bezpečnost do škol, zejména proti vstupu neoprávněných osob, na to se chceme zaměřit. Rovněž bych se rád osobně podílel na uvedení nových strážníků do služby. To bude možná taková novinka v roce 2025 a znova, chtěl bych jim velmi poděkovat, za to, co dělají, protože vím, jak nelehká ta práce je a budu se osobně podílet na tom, že na těch výjezdech budu osobně přítomen.”

V roce 2024 strážníci řešili zhruba 28 tisíc přestupků, kdy 68% z nich vyřešili na místě. Což je srovnatelné s předcházejícími roky. Velký apel je kladen i na prevenci. Městská policie například uspořádala 258 besed, kterých se zúčastnilo na 4 600 lidí.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Já si myslím, že k nějakým extrémním výkyvům nedochází. Jsou tady problémy, které nově vyvstávají tzv. měkkých cílů třeba. To jsou oblasti, do kterých budeme muset rozšířit i vlastní činnost jako městská policie. Co se týče nás, tak my budeme takový koordinátor mezi školami a PČR, která má určité projekty, která ví, jak jednat v jednotlivých chvílích. I v praxi se potvrdilo, že tam, kde pedagogové byli proškoleni, věděli, jak reagovat a reagovali tak, že zachránili i životy. My se na tom budeme podílet tím, že známe ty místní poměry. My víme, jak ty školy vypadají, každá škola je jiná. Jinak je postavena, jinak má vstupy, jinak je řešena personálně. Takže budeme takový koordinátor a výsledkem by mělo být, ne hned, ale v průběhu roku, dvou, aby všichni pedagogové byli proškoleni a také děti si projdou nějakým cvičením, jak mají reagovat.”

Městská policie se s vedením radnice shodla, že v letošním roce zakoupí dron.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Zjišťujeme podmínky za jakých to můžeme provozovat, máme už i technicky jasno, máme poradce, kteří nám radí v tomto směru a budeme chtít dron využívat tam, kde máme velké plochy. Hlídka se nemůže až tak procházet třeba Lučinou, když to může proletět dron, podívat se, zda tam někdo je, není, bude mít termokameru. Pokud se tam bude něco dít, tak tam půjdeme, jinak se posouváme dál. Urychlí a zkvalitní naši činnost.”
Nahlásit chybu


K tématu

Havířovští strážníci mají nový dron i s termovizí

18. července 2025 9:30 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská policie v Havířově má nově k dispozici dron s termovizí. Využívat ho bude hlavně při pátrání po osobách, kontrole veřejného pořádku v těžko přístupných lokalitách.

Havířov ocenil práci městských strážníků

6. února 2026 9:29 | Havířov | Bára Kelnerová

Práce městských strážníků je pro bezpečnost ve městě nezastupitelná. Vedení města proto společně s městskou policií zhodnotilo uplynulý rok služby a nastínilo další směřování.

Městská policie v Havířově má jako jedna z prvních v republice dron s termovizí

16. července 2025 11:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská policie v Havířově má nově k dispozici dron s termovizí. Využívat ho bude hlavně při pátrání po osobách a kontrole veřejného pořádku v těžko přístupných lokalitách.


Hasiči likvidují požár skládky v Novém Bohumíně, na místě je i těžká technika

Dnes 9:55 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Bohumíně – Novém Bohumíně aktuálně zasahují hasiči u požáru skládky. Na místě jsou profesionální jednotky HZS MSK ze stanic Orlová a Bohumín i dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. K zásahu byla vyslána také těžká technika ze záchranného útvaru v Hlučíně, událost je podle hasičů bez zranění a bez škody.

Policie řeší krádež kabelů na trati mezi Havířovem a Šenovem, v úseku je omezen provoz vlaků

Dnes 13:11 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie se zabývá případem krádeže kabelů, ke které mělo dojít v pátek 17. dubna na hlavní železniční trati mezi stanicí Havířov a železniční zastávkou Šenov.

Řidička při výjezdu z D48 nedala přednost motorce, zranil se motorkář i jeho spolujezdkyně

Dnes 12:07 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v sobotu večer ve Frýdku-Místku, kde na ulici Hlavní třída stala nehoda osobního auta a motocyklu. Podle dosavadních informací řidička při výjezdu z dálnice D48 nedala přednost motocyklu jedoucímu po hlavní silnici. Při střetu se zranil řidič motorky i jeho spolujezdkyně.

Po letech sporů začíná oprava zvlněného úseku D1 před Ostravou, řidiče čekají omezení

17. dubna 2026 15:58 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Ředitelství silnic a dálnic v těchto dnech zahajuje stavební opravu dlouhodobě kritizovaného úseku dálnice D1 před Ostravou, kde se řidiči potýkali s nerovnostmi. Podle ŘSD jde o nápravu následků nekvalitně postavené původní D47 a práce mají začít už o tomto víkendu rozmisťováním dopravních omezení. Opravy se dotknou zhruba šesti kilometrů a potrvají pravděpodobně do pozdního jara příštího roku.

Kolaudace parkoviště pro 40 míst v centru obce Dobrá

Včera 19:00 | Dobrá | Michal Feber

V obci Dobrá vzniklo nové parkoviště, které výrazně ulehčí situaci především rodičům dětí z místní mateřské školy. Po dokončení je nyní oficiálně zkolaudováno.

Nešťastný pád v Opavě: muž šel pro domácího mazlíčka na římsu a zřítil se na chodník

Včera 12:56 | Opava | Lukáš Zavadil

Záchranáři v Opavě v pátek 17. dubna večer spěchali k nešťastné události. Čtyřiačtyřicetiletý muž se vydal na římsu domu pro svého domácího mazlíčka, z prvního patra ale spadl na chodník. Zraněného muže si převzali zdravotníci, policisté na místě nezjistili žádné podezřelé okolnosti.

V Palkovicích si lidé opět pochutnali na obecní zabijačce

Včera 13:36 | Palkovice | Libor Běčák

V centru Palkovic mohli lidé po roce opět „zhřešit“ při návštěvě obecní zabijačky. V několika stáncích si mohli dopřát výborné masné výrobky, nechyběly však ani koláče nebo zmrzlina.

Řidič Transitu nedal přednost 72letému cyklistovi, záchranáři ho museli resuscitovat

17. dubna 2026 11:02 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dodávka srazila seniora na kole ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Cyklistu začali oživovat svědci, v resuscitaci pak pokračovali záchranáři. Pacienta v kritickém stavu transportoval vrtulník do nemocnice. Policisté nyní hledají svědky nehody.

AZ Havířov je krok od 1. ligy, rozhodne finálová série

17. dubna 2026 11:52 | Havířov | Bára Kelnerová

Hokejisté AZ Havířov si už třetí sezonu po sobě zahrají finále. Motivace vybojovat si místo v Maxa lize je tak ještě větší, navíc radnice oznámila, že našla způsob financování pro případný postup.

Rizikové místo nahradí bezpečnější řešení. V Krásném Poli se staví nová okružní křižovatka

17. dubna 2026 14:14 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V Krásném Poli na křížení ulic Opavská a Družební začala stavba nové okružní křižovatky. Ta nahradí nepřehledné rizikové místo. Řidiče čekají zhruba dva a půl měsíce komplikace v podobě úplné uzavírky. Kruhový objezd se staví hlavně kvůli bezpečnosti. Za posledních pět let se tady stalo 24 dopravních nehod, z toho jedna smrtelná.

Havířov bojuje o 1. ligu, radnice slibuje hokejovému klubu finanční podporu

17. dubna 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Hokejisté AZ Havířov si už třetí sezonu po sobě zahrají finále. Motivace vybojovat si místo v Maxa lize je tak ještě větší, navíc radnice oznámila, že našla způsob financování pro případný postup.

Žáci ze ZŠ M. Kudeříkové si staví svůj nekonečný vlak

17. dubna 2026 12:13 | Havířov | Bára Kelnerová

Do projektu Nekonečný vlak, který propojuje školy napříč republikou a podporuje technické dovednosti dětí, se zapojila také havířovská základní škola Marie Kudeříkové. Žáci zde nyní vyrábějí vlastní vagóny a chtějí navázat na rekordní počin ostravské školy.

Radnice v Horní Suché finančně podpořila kluby a spolky

17. dubna 2026 12:07 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Sportovní kluby a spolky jsou v Horní Suché velmi aktivní i kreativní. Svou činnost a pořádání nejrůznějších akcí mohou i díky podpoře radnice.

Další úsek chodníku na Fryštátské zvýší bezpečnost

17. dubna 2026 12:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Na ulici Fryštátské začne další etapa výstavby chodníku. Nový úsek má propojit stávající části a především zvýšit bezpečnost chodců, kteří se zde dosud často pohybovali přímo po vozovce.

Karviná oslavila Den Země na Masarykově náměstí. Návštěvníky čekala netradiční atrakce

17. dubna 2026 11:00 | Karviná | Anna Břenková

S velkým zájmem návštěvníků nejen z řad karvinských škol se setkal oblíbený Den země na Masarykově náměstí. Letošní ročník nabídl několik aktivit a také novinek. A jako tradičně se spojil také s prvními letošními farmářskými trhy.

Karvinští senioři jsou v kondici. Město spustilo cvičení v bazénu

17. dubna 2026 9:43 | Karviná | Anna Břenková

Karviná spustila nový projekt pro své seniory. Sociální odbor nově organizuje pravidelné cvičení ve vodě, které se setkalo s obrovským úspěchem. Cílem je udržet seniory v kondici a zabránit jejich osamělosti.

Strážníci městské policie si převzali ocenění za rok 2024
Vydáno 21. února 2025 11:03, Havířov, Bára Kelnerová
Primátor města společně s ředitelem městské policie každoročně oceňují strážníky za věrnost, zásluhy o bezpečnost i záchranu života. Na setkání vždy vyhodnotí také uplynulý rok a představí další vize. Jednou z nich je pořízení dronu.

Přivítáním nových strážníků ve službě byla ve Společenském domě zahájena společná schůze městské policie a vedení radnice. Následně se udělovaly stužky Za věrnost, a to za 10 až 30 let oddané služby. 14 strážníků si pak odneslo stužku Za zásluhy o bezpečnost. Ať už například za zajištění pachatele při krádeži kabelů veřejného osvětlení, nebo zadržení při pokusu o vloupání do obchodního domu. Strážníci se však ocitají i v situacích, kdy svým pohotovým a profesionálním přístupem zachrání lidský život. A i za to se jim dostalo poděkování. Strážníkem roku pak byla vyhlášena Kateřina Cikrle.

Ondřej Baránek (ANO), primátor Havířova: “Tak dneska jsem tady při udílení cen nejlepších strážníků za rok 2024 a já jsem velmi rád, že jsem mohl osobně pogratulovat všem, kteří se zasloužili o bezpečnost v našem městě. Bezpečnost a městská policie má absolutní prioritu ve městě a bude se nadále přitvrzovat. My chceme zavést větší bezpečnost do škol, zejména proti vstupu neoprávněných osob, na to se chceme zaměřit. Rovněž bych se rád osobně podílel na uvedení nových strážníků do služby. To bude možná taková novinka v roce 2025 a znova, chtěl bych jim velmi poděkovat, za to, co dělají, protože vím, jak nelehká ta práce je a budu se osobně podílet na tom, že na těch výjezdech budu osobně přítomen.”

V roce 2024 strážníci řešili zhruba 28 tisíc přestupků, kdy 68% z nich vyřešili na místě. Což je srovnatelné s předcházejícími roky. Velký apel je kladen i na prevenci. Městská policie například uspořádala 258 besed, kterých se zúčastnilo na 4 600 lidí.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Já si myslím, že k nějakým extrémním výkyvům nedochází. Jsou tady problémy, které nově vyvstávají tzv. měkkých cílů třeba. To jsou oblasti, do kterých budeme muset rozšířit i vlastní činnost jako městská policie. Co se týče nás, tak my budeme takový koordinátor mezi školami a PČR, která má určité projekty, která ví, jak jednat v jednotlivých chvílích. I v praxi se potvrdilo, že tam, kde pedagogové byli proškoleni, věděli, jak reagovat a reagovali tak, že zachránili i životy. My se na tom budeme podílet tím, že známe ty místní poměry. My víme, jak ty školy vypadají, každá škola je jiná. Jinak je postavena, jinak má vstupy, jinak je řešena personálně. Takže budeme takový koordinátor a výsledkem by mělo být, ne hned, ale v průběhu roku, dvou, aby všichni pedagogové byli proškoleni a také děti si projdou nějakým cvičením, jak mají reagovat.”

Městská policie se s vedením radnice shodla, že v letošním roce zakoupí dron.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Zjišťujeme podmínky za jakých to můžeme provozovat, máme už i technicky jasno, máme poradce, kteří nám radí v tomto směru a budeme chtít dron využívat tam, kde máme velké plochy. Hlídka se nemůže až tak procházet třeba Lučinou, když to může proletět dron, podívat se, zda tam někdo je, není, bude mít termokameru. Pokud se tam bude něco dít, tak tam půjdeme, jinak se posouváme dál. Urychlí a zkvalitní naši činnost.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000047406/straznici-mestske-policie-si-prevzali-oceneni-za-rok-2024