Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládež hledá adrenalin a rozřezává ochranné sítě na hřišti, čímž ohrožuje ostatní děti

Havířov |

Opakované ničení lanových sítí na dětském hřišti pod soudem v Havířově trápí radnici i rodiče. Opravy musí probíhat téměř denně a správa sportovišť marně hledá způsob, jak vandalismu zabránit.

U lanových prolézacích sestav, jako je tato na dětském hřišti pod soudem v Havířově, je nejdůležitější zajištění bezpečnosti. Bohužel téměř každý den při ranní kontrole je ochranná síť v horním patře rozřezána, nebo propálena.

Nazim Afana, ředitel SSRZ Havířov: “ Musím říct, že ty sítě, nebo ta lana jsou z velmi kvalitního materiálu, který se nemůže poškodit běžným užíváním. To znamená, že někdo musí záměrně řezat ty sítě.”
Pavel Štipka, zaměstnanec SSRZ Havířov: “Lidé, co mi tak říkali, tak víme, že oni nějací teenageři si to zkrátka rozříznou a potom, když se podíváte, tak oni chodí po těch vrchních sítích a mají z toho nějaký adrenalinový sport. Každý den, co přijdeme, tak se musí ty sítě zašívat a nějakým způsobem je musíme dát dokupy tak, aby nedocházelo k nějakým úrazům.”

Dětské hřiště je velmi oblíbené a znepokojení jsou i rodiče.

anketa: “Já si myslím, že tohle je vandalismus a tohle by lidé neměli dělat. Hrají si tady děti a je to tu potom nebezpečné kvůli tomu.”
anketa: “Nejde jenom o ty sítě, které jsou tady na tom hřišti, ale párkrát se stalo, že i ty houpačky byly poničené. Já myslím, že to hřiště tady je hlavně pro děti, ale využívají ho i jiní a dělají se věci, které by se tady dělat neměly. Potom to město určitě financuje z rozpočtu z ohledem na to, že se to ničí pořád znovu. Nelíbí se nám to.”

Pro Správu sportovních a rekreačních zařízení je velmi obtížné nalézt řešení.

Nazim Afana, ředitel SSRZ Havířov: “Je to velmi komplikované tomuto zabránit. Myslím, že ve sto procentech tomu zabránit nelze. My samozřejmě máme správce na vybraných hřištích, ale nemůžeme mít správce na každém hřišti, které je takto veřejnosti přístupné. Někde je i kamerový dohled s napojením na policii, ale nejsme organizace, která dozoruje, nebo dohleduje město. To znamená, že chráníme jen svůj majetek v těch exponovaných místech. To znamená, myslím si, že je to na samotných lidech, aby se k tomu, co je postaveno i z jejich daní chovali tak, jako by to bylo jejich vlastní a neničili to.”

Dalším problémovým místem, kde dochází k ničení majetku, je také dětské hřiště v centru města ve Fibichově ulici.

Nahlásit chybu


K tématu

V Havířově mládež rozřezává ochranná lana na dětské sestavě

25. července 2025 15:18 | Havířov | Bára Kelnerová

Opakované ničení lanových sítí na dětském hřišti pod soudem v Havířově trápí radnici i rodiče. Opravy musí probíhat téměř denně a správa sportovišť marně hledá způsob, jak vandalismu zabránit.

Vandalové v Havířově poničili nové hřiště ještě před otevřením

23. července 2025 14:58 | Havířov | Bára Kelnerová

Škodu za zhruba 300 tisíc korun způsobili vandalové na zcela novém dětském hřišti v Havířově. Firma tak bude muset udělat opět nový povrch. Případ už řeší policie.

Moderní hřiště v Jedlové na Šumbarku slouží dětem i sportovcům

5. srpna 2025 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Děti na Šumbarku se dočkaly nového místa, kde si mohou hrát i sportovat. A to v areálu v Jedlové ulici. Sestava vznikla díky participativnímu rozpočtu.


Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Dnes 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Městská policie učí seniory rozpoznávat online podvody

Včera 16:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Podvodníci stále hledají nové způsoby, jak se dostat k penězům důvěřivých lidí. Havířovská městská policie proto uspořádala sérii preventivních workshopů, které mají starší občany naučit, jak podvod rozpoznat.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Dnes 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

Včera 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

Včera 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Nový rondel s autobusovým terminálem už je průjezdný

Včera 13:16 | Rychvald | Libor Běčák

Problémovou křižovatku mezi Rychvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní nahradil kruhový objezd. Ten vyřešil nejen klasické křížení silnic, ale především autobusové zastávky. Ty byly totiž původně přímo v křižovatce, což nebylo příliš bezpečné.

Bývalý pacient přišel poděkovat posádce, která mu zachránila život

Včera 10:46 | Havířov | Anna Břenková

Práce záchranářů má velký smysl. Každý den bojují o životy lidí. V Havířově se setkali s mužem, který je toho důkazem. V červnu ho postihla mozková mrtvice. Díky okamžité pomoci posádky přežil a přišel osobně poděkovat na jejich základnu.

Zapojte se do soutěže o nejlepší sváteční vánočku

Včera 7:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vánoce se hlásí o slovo a k nim neodmyslitelně patří i jedna z nejoblíbenějších tradic – pečení vánočky. A upéct opravdu chutnou vláčnou sváteční dobrotu není jen tak. Město Frýdek-Místek spouští již pátý ročník tradiční soutěže O nejlepší sváteční vánočku.

Na ostravském magistrátu se setkali dárci krve. Oceněni byli za 40 a 80 odběrů

Včera 13:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Darování krve je nenahraditelným pilířem zdravotnictví. Díky lidem, kteří to dobrovolně a pravidelně podstupují, jsou denně zachraňovány lidské životy. Na ostravský magistrát si vedení města a Červeného kříže pozvalo dvě stovky dárců, aby je ocenilo za jejich nezištnou pomoc.

Nový Jičín přejmenuje autobusové zastávky

Včera 9:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

14. prosince vstoupí v platnost upravené jízdní řády městských autobusů v Novém Jičíně. Velké novinky nepřinesou, zato se změní názvy některých zastávek. Jedno úplně nové nástupní místo přibude v ulici Svatopluka Čecha.

Školáci z Horní Suché vystoupili na tradičním vánočním koncertě

Dnes 12:55 | Horní Suchá | Libor Běčák

V Dělnickém domě v Horní Suché se děti základní školy představily na tradičním vánočním koncertě. Ten se konal už podesáté a děti doprovodila kapela.

Karvinská hornická nemocnice informovala o dekubitech a o tom, jak účinně s nimi bojovat

3. prosince 2025 14:11 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karvinské hornické nemocnici se poprvé uskutečnila akce, která měla laickou i odbornou veřejnost přiučit, jak zacházet nejen s domácími pacienty, kterým mohou vzniknout proleženiny. A jak těmto komplikacím předcházet.

Krojovaní horníci oslavili svátek své patronky tradiční zábavou

3. prosince 2025 6:11 | Stonava | Jiří Brzóska

V sále Domu PZKO bylo poslední listopadovou neděli hodně veselo. Stonavští krojovaní horníci společně se spřátelenými spolky a příznivci hornického cechu oslavili svátek své patronky, sv. Barbory.

O první adventní neděli rozsvítili stonavští zahrádkáři vánoční stromeček

3. prosince 2025 6:08 | Stonava | Jiří Brzóska

První adventní neděle v areálu klubovny stonavských zahrádkářů se nesla ve znamení slavnostní atmosféry a tradice. Místní zahrádkáři zde tradičně rozsvítili svůj vánoční strom, čímž zahájili adventní období.

Spolek Rodiče a škola uspořádal adventní florbalový turnaj

3. prosince 2025 6:06 | Stonava | Jiří Brzóska

Ve stonavské sportovní hale proběhl další ročník florbalového turnaje, který tradičně zorganizoval spolek Rodiče a škola Stonava. Akce přinesla radost ze hry dětem i jejich rodičům.

Recytowali polską poezję

3. prosince 2025 5:56 | Stonava | Otýlie Tobolová

W polskich szkołach podstawowych w Republice Czeskiej nie maleje zainteresowanie recytacją dziecięcej poezji. W listopadzie szkoła im. Jana Kubisza w Gnojniku już po raz dwudziesty pierwszy zorganizowała konkurs, i to w trzech obwodach terenowych, z grudniowym finalem w Gnojniku.

Mládež hledá adrenalin a rozřezává ochranné sítě na hřišti, čímž ohrožuje ostatní děti
Vydáno 25. července 2025 9:28, Havířov, Bára Kelnerová
Opakované ničení lanových sítí na dětském hřišti pod soudem v Havířově trápí radnici i rodiče. Opravy musí probíhat téměř denně a správa sportovišť marně hledá způsob, jak vandalismu zabránit.

U lanových prolézacích sestav, jako je tato na dětském hřišti pod soudem v Havířově, je nejdůležitější zajištění bezpečnosti. Bohužel téměř každý den při ranní kontrole je ochranná síť v horním patře rozřezána, nebo propálena.

Nazim Afana, ředitel SSRZ Havířov: “ Musím říct, že ty sítě, nebo ta lana jsou z velmi kvalitního materiálu, který se nemůže poškodit běžným užíváním. To znamená, že někdo musí záměrně řezat ty sítě.”
Pavel Štipka, zaměstnanec SSRZ Havířov: “Lidé, co mi tak říkali, tak víme, že oni nějací teenageři si to zkrátka rozříznou a potom, když se podíváte, tak oni chodí po těch vrchních sítích a mají z toho nějaký adrenalinový sport. Každý den, co přijdeme, tak se musí ty sítě zašívat a nějakým způsobem je musíme dát dokupy tak, aby nedocházelo k nějakým úrazům.”

Dětské hřiště je velmi oblíbené a znepokojení jsou i rodiče.

anketa: “Já si myslím, že tohle je vandalismus a tohle by lidé neměli dělat. Hrají si tady děti a je to tu potom nebezpečné kvůli tomu.”
anketa: “Nejde jenom o ty sítě, které jsou tady na tom hřišti, ale párkrát se stalo, že i ty houpačky byly poničené. Já myslím, že to hřiště tady je hlavně pro děti, ale využívají ho i jiní a dělají se věci, které by se tady dělat neměly. Potom to město určitě financuje z rozpočtu z ohledem na to, že se to ničí pořád znovu. Nelíbí se nám to.”

Pro Správu sportovních a rekreačních zařízení je velmi obtížné nalézt řešení.

Nazim Afana, ředitel SSRZ Havířov: “Je to velmi komplikované tomuto zabránit. Myslím, že ve sto procentech tomu zabránit nelze. My samozřejmě máme správce na vybraných hřištích, ale nemůžeme mít správce na každém hřišti, které je takto veřejnosti přístupné. Někde je i kamerový dohled s napojením na policii, ale nejsme organizace, která dozoruje, nebo dohleduje město. To znamená, že chráníme jen svůj majetek v těch exponovaných místech. To znamená, myslím si, že je to na samotných lidech, aby se k tomu, co je postaveno i z jejich daní chovali tak, jako by to bylo jejich vlastní a neničili to.”

Dalším problémovým místem, kde dochází k ničení majetku, je také dětské hřiště v centru města ve Fibichově ulici.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000049896/mladez-hleda-adrenalin-a-rozrezava-ochranne-site-na-hristi-cimz-ohrozuje-ostatni-deti