První ročník Řezbářského sympozia vplul až k samotnému závěru. A jak jinak by se měli řezbáři rozloučit než předáním pohádkových soch dětem, pro které je s láskou dělali. Slavnostního zakončení Havířovské lípy s novou tváří se nejdříve ujal děkovnými slovy primátor města František Chobot.
František Chobot, primátor města: „Skoro bych řekl, že je mi to líto, že to skončilo, protože s jakým úspěchem se setkalo celé sympozium na náměstí, kde byly houfy lidí a zažívala se krásná odpoledne. Zvlášť počasí přálo. Myslím, že se to stane tradicí v našem městě a chci poděkovat všem, kteří se o to zasloužili."
Tématiku soch si navrhovaly samotné děti mateřských škol. Řezbářům se děti odměnily krásným vystoupením. Mateřská škola Švabinského předvedla tanec, ve kterém se děti proletěly celým světem.
Jaroslav Hynek Mácha pro školicku vyřezal vodníka. Jana Šenková, ředitelka MŠ Švabinského: „Je to vodník Kandrás a umístíme ho ve vestibulu mateřské školy."
Socha Lípánka od Čestmíra Slívy poputuje do mateřské školy Mládí. Děti za odměnu nacvičily krásné písničky s tématikou přírody. Eva Stanovská, ředitelka MŠ Mládí: "Na školní zahradě máme vysazenou velkou lípu, která je dominantní a veškeré akce děláme kolem ní. Tak si děti navrhly takového Lípánka."
Děti z MŠ Petřvaldské předvedly hned dvě vystoupení. V prvním ukázaly, jak hezky umí zpívat, recitovat a hrát na flétnu. Ve druhém tahaly řepu. Zdeňka Hýžová, ředitelka MŠ Petřvaldská: "Máme z ní velkou radost. Bude na zahradě, na bílých kamenech a bude to žába na prameni."
Mami, vezmi mě do zoo a nikdy nebudu zlobit." To slibovaly děti ve svém vystoupení z MŠ Přímá. Stanislav Filip pro ně vyřezal sedmikráskovou vílu. Dana Dumbrovská, ředitelka MŠ Přímá: "Socha se nám moc líbí, ve školce jsme si o ní pořád povídali. Socha už má své čestné místo a bude stát ve vestibulu."
Poslední socha rovněž od Stanislava Filipa s názvem Děti a ptáček najde své místo v MŠ na ulici Frýdecká. Naděžda Mojová, vedoucí učitelka odloučeného pracoviště: "Protože jsme mateřská škola Vrabčáci, tak jsme si nechali vyrobit takový symbol naší školy."
Tak jako u jiných velkých akcí, by se ani řezbářské sympozium neobešlo bez sponzorů, kterým patří rovněž velké dík. Za odměnu si odnesli rovněž krásné sochy, mezi které patřila i Formule 1 od Čestmíra Slívy.
A jak hodnotili sympozium samotní umělci? Jaroslav Hynek Mácha: "Celé sympozium se mi moc líbilo, byla tady příjemná atmosféra. Lidé chodili a ptali se na různé věci. Nejčastější otázka byla, kolik to stojí a jak dlouho to trvá. Bylo na nás vidět, že jsme do toho dali všechno."
Čestmír Slíva: "Kdybych to měl hodnotit a porovnávat s jinými sympozii, kterých jsem se zúčastnil, tak to patří mezi jedno z nejlépe zorganizovaných, kde opravdu není co organizátorům vytknout."
Stanislav Filip: "Jedním slovem, bylo to skvělé. Počasí nám až na jeden den přálo. Jinak to vyšlo na sto procent."
Alena Hloušková, koordinátora sympozia: "Město Havířov se na tuto akci velice dobře připravilo. Co jsme chtěli, to šlo."
Ve společenském domě však proběhla ještě jedna významná událost, a to sice křest jména dřevěné plastiky z obnovené akce Havířova v květech. Jméno dívky hledali samotní občané a v anketě nakonec zvítězilo jméno Královna květů. Šerpu dívce s novým jménem nasadil primátor města spolu s autorem Čestmírem Slívou. Krásné překvapení si k závěru přichystal řezbář Stanislav Filip, který složil k sochařskému sympoziu vlastní báseň.