Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konaly krajské závody v plavání

  • Havířov,

Osmnáct oddílů z celého kraje se zúčastnilo dvoudenních plaveckých závodů, které se po mnoha letech konaly v Havířově. Mladým plavcům šlo o hodně, protože jen ti nejlepší mohli postoupit na mistrovství České republiky.

Takto to vypadalo o víkendu na plaveckém bazénu v Havířově, kde se sjeli plavecké oddíly z celého Moravskoslezského kraje. Celkem se krajského přeboru staršího žactva zúčastnilo na 150 dětí.

Roman Mozga, organizátor, předseda Plaveckého klubu Havířov: “Součástí všech disciplín je od věcí krátkých, což znamená od 50 metrů, až po ty dlouhé na 1500 metrů. Závody jsou rozděleny podle věkových kategorií”.

Jelikož se závody konaly v Havířově, nechyběl na bazénu ani i místní plavecký klub.

Jednou z favoritek byla i Adéla Zielinská, která si v některých disciplínách vytvořila osobní rekordy. Dvoustovka jí ale nevyšla.

Adéla Zielinská, plavkyně: “Tento závod se mi nepovedl. Byla jsem pět sekund za osobním výkonem, což je strašné. Vytuhla jsem už po prvních padesáti metrech a pak už to nešlo”.

I Petrovi Vyskočilovi se někdy dařilo více a někdy méně.

Petr Vyskočil, plavec: “Zaplaval jsem to špatně. Ztuhly mi svaly a pak už jsem nemohl”.

Mladému plavci se ale dařilo na padesátce, kde získal první místo. Celkově šlo v závodě o hodně, protože ti nejlepší mohli postoupit na mistrovství České republiky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků