Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O velkou cenu Havířova bojovali i mladí vzpěrači z Horní Suché

Ve vzpěračské hale se konaly mezinárodní závody O velkou cenu Havířova dětí. Velkou vzpěračskou nadějí je Nikolas Kudera z Horní Suché, který je ve svých dvanácti letech nejlepším mladším žákem.

Náš kraj má mnoho skvělých vzpěračů. Ať už to jsou odchovanci z Havířova, Ostravy, Horní Suché, či Bohumína. Možná, že se i mezi těmito mladými vzpěrači jednou objeví i nový mistr světa. Své výkony si mohly děti porovnat na čtvrtém ročníku mezinárodních závodů O velkou cenu Havířova.

Leoš Lukaštík, člen výboru SKV Baník Havířov: "Je to soutěž dětí v kategorii do 12, do 14 a 17 let. Jsme rádi, že po pauze způsobené covidem, můžeme znovu tady přivítat děti ze Slovenka, z Polska a České republiky.”

Velkou vzpěračskou nadějí je Nikolas Kudera.

Nikolas Kudera, vzpěrač Horní Suchá: "Vzpírám 2,5 roku. Baví mne to a jsem z Horní Suché." Na jakých závodech už jsi byl a jak se těšíš na dnešní turnaj? "Byl jsem v Rakousku, několikrát tady v Havířově, v Horní Suché. Jednou bych to chtěl dotáhnout až na mistra světa."
Martin Štreichl, trenér: "Je to nejlepší mladší žák v ČR do 12 let, také se musím pochlubit, že to je můj synovec a já si myslím, že je to velký talent a když vydrží, tak to může dotáhnout hodně daleko.“ Je to hodně dobré, že se dělají tyto turnaje pro děti, protože to motivuje ty děti k tomu k pohybu, aby něco dělaly a jsem za to rád, že to dělají tady v Havířově už čtvrtý ročník, protože v létě je strašně málo turnajů a ty děti dva měsíce nevědí, co mají dělat. ”

Jak se vám celkově daří v Horní Suché v posledních letech?

Martin Štreichl, trenér: “V posledních letech dobře, ale trochu nám upadají řady mladších. Tam máme trochu problém, že někteří nechtějí chodit, ale snažíme se doplňovat řady dětí. Potřebovali bychom ještě trochu mladší krev.”



Kluby si přejí, aby takových nadšených dětí, jako bylo zde na turnaji, stále jen přibývalo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



Erika Ondrůšková - oblast Havířov, Č. Těšín
Český Těšín
od 150 do 230 Kč/hod.

Detail

Milan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail