Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klub seniorů v Horní Suché oslavil Den horníků a jubilantů

Klub hornických důchodců Dolu František V Dělnickém domě slavil Den horníků a jubilantů. Celkem poblahopřáli 73 členům, kteří oslavili kulaté či půlkulaté výročí. O kulturní program se postaral pěvecký sbor Slavíci.

Roman Konopka, předseda Klubu hornických důchodců Dolu František: "Já dělám předsedu od roku 2016 a převzal jsme to po panu Bardoňovi, když už ty tradice byly nastolené. To znamená, že každý rok byly nějaké akce a Den horníků a jubilantů se slavil každý rok, když byla šachta. Teď, když už není šachta, my tu tradici dodržujeme."

Na akci byli pozváni také hosté z klubu seniorů ze sousedního Polska.

Wojciech Chmielowiec, předseda Klubu seniorů při dolu Jas-Mos v Jastrzebiu: "Taky máme takovou tradici, připadá na 4. prosince, to je den Barbory a oslavujeme Barborku. A náš klub seniorů v Jastrzembiu, který tady přijel na pozvání Romana, taky organizuje takovou akci a i my zveme hosty k nám na oslavu.”

Nejstarším jubilantem v letošním roce byla paní Jana Blažková, která oslavila 95 let.

Jana Blažková, jubilantka: "Nemám co dodat, budu šťastná. V klubu seniorů jsem už 24 let.”
Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Jsou to takoví předskokani naší obecní akce, máme také blahopřání jubilantům, nicméně přece jen těch hornických důchodců je tady tolik, že si zaslouží mít svou komornější akci. Samozřejmě není to jediná akce hornických důchodců. Je jich během roku více než deset a já jsem rád, že pořád drží spolu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy