Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché zůstává starostou Jan Lipner

V Horní Suché usedl do křesla starosty opět Jan Lipner. Po dvaceti letech však končí ve funkci místostarosty Josef Žerdík, kterého nahradil Martin Adamiec.

V pátek se v Dělnickém domě v Horní Suché konalo ustavující zastupitelstvo. Obec už posedmé povede Jan Lipner. Následující období nebude úplně jednoduché.

Jan Lipner (STAN), starosta: “Ta situace kolem nás se dotýká i obce Horní Suchá, i když ta má určité rezervy. Z těch investičních celků bychom chtěli konečně už realizovat dlouho avizované domy pro seniory. Nepříjemné překvapení bylo po uzavření Dolu 9. květen, kdy jsme už dávno opustili téma kanalizace a teď se k němu musíme vrátit. Dokončíme rekonstrukci místních komunikací. Čeká nás optimalizace a totální překopání systému odpadového hospodářství, kdy se nám díky novému zákonu o odpadech razantně zvedly náklady. Na druhé straně tady máme některé neplatiče, takže bude třeba vymyslet trochu něco jiného.”

Naopak ve funkci místostarosty po dvou desetiletích končí Josef Žerdík, přesto, že získal od voličů nejvíce hlasů.

Josef Žerdík (BEZPP), nově zvolený radní: "Celkový odchod to není, ale dovolte mi, abych v první řadě poděkoval Hornosušanům za hlasy, které jsem dostal. Bohužel těch 28 let co dělám pro zastupitelstvo, tak si to vybralo svou daň a musím se dostat do nějaké kondice, ale budu pokračovat dál, pokud toto dnešní ustavující zastupitelstvo dopadne dobře a budu zvolen do rady a výborů komisí.”

Radním byl Josef Žerdík zvolen. V křesle místostarosty ho nahradí Martin Adamiec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy