Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché zůstává starostou Jan Lipner, obec čeká mnoho úkolů

V Horní Suché usedne do křesla starosty opět Jan Lipner. Po dvaceti letech však končí ve funkci místostarosty Josef Žerdík. Prioritou pro obec bude vybudování kanalizace i změny v odpadovém hospodářství.

V pátek se v Dělnickém domě v Horní Suché konalo ustavující zastupitelstvo. Obec už posedmé povede Jan Lipner. Následující období nebude úplně jednoduché.

Jan Lipner (STAN), starosta: “Ta situace kolem nás se dotýká i obce Horní Suchá, i když ta má určité rezervy. Z těch investičních celků bychom chtěli konečně už realizovat dlouho avizované domy pro seniory. Nepříjemné překvapení bylo po uzavření Dolu 9. květen, kdy jsme už dávno opustili téma kanalizace a teď se k němu musíme vrátit. Dokončíme rekonstrukci místních komunikací. Čeká nás optimalizace a totální překopání systému odpadového hospodářství, kdy se nám díky novému zákonu o odpadech razantně zvedly náklady. ”

Naopak ve funkci místostarosty po dvou desetiletích končí Josef Žerdík, přesto, že získal od voličů nejvíce hlasů.

Josef Žerdík (BEZPP), nově zvolený radní: "Celkový odchod to není, ale dovolte mi, abych v první řadě poděkoval Hornosušanům za hlasy, které jsem dostal. Bohužel těch 28 let co dělám pro zastupitelstvo, tak si to vybralo svou daň a musím se dostat do nějaké kondice, ale budu pokračovat dál, pokud toto dnešní ustavující zastupitelstvo dopadne dobře a budu zvolen do rady a výborů, komisí.”

Radním byl Josef Žerdík zvolen. V křesle místostarosty ho nahradí Martin Adamiec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy