Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá dokončila rekonstrukci hasičské zbrojnice, výjezdová jednotka bude opět aktivní

Od loňského května nemohli dobrovolní hasiči v Horní Suché jezdit k zásahům. Jejich zbrojnice procházela rozsáhlou rekonstrukcí, která obec vyšla 18 milionů korun. Práce jsou dokončeny a výjezdová jednotka bude opět aktivní od nového roku.

Budova hasičské zbrojnice v Horní Suché byla postavena v třicátých letech minulého století. V roce 2017 vznikla první studie na její komplexní rekonstrukci. Vše ale nešlo podle plánu.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Po dvou letech strastiplného jednání s projektanty, tak už to u nás bývá, jsme zjistili, že plánovaná nástavba neunese základ, takže se musela komplet předělat střecha. Prakticky s úplně nový projektem jsme šli do stavby, která už potom šla poměrně rychle."

Po celou dobu rekonstrukce museli být hasiči odhlášení z výjezdů.

Rostislav Krhovjak, velitel výjezdové jednotky SDH Horní Suchá: "My hasiči se nestáváme, my se rodíme a samozřejmě nám to chybělo, protože ty houkačky, když jezdí, tak je slyšíte. A ještě zvlášť, když je to tady v Horní Suché. Potkáváme hasiče a oni říkají “no včera jsme byli u vás", takže samozřejmě nám to chybělo.”

Do hasičárny se vrátí konečně už také děti.

Lucie Zsibritová, starostka sboru SDH Horní Suchá: "Co se týká vrchní části, kterou budeme my SDH využívat, tak je úplně nádherná. Krásný sál nám tam udělali. A hlavně máme kde školit naše děti, cvičit s nimi a dávat jim nové zkušenosti, aby se mohly do toho výjezdu dostat.”

Cena rekonstrukce se nakonec vyšplhala na 18 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy