Mezinárodní turnaj bojových umění v Karviné

  • 7. června 2016,
  • 13:07,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinský Survival&Kung Fu Club opět zorganizoval mezinárodní turnaj Draka nebo-li Dragon cup. Zatímco vloni o cenné kovy bojovalo 75 účastníků, letos jich bylo jednou tolik. Potěšující je, že i přes tak hojnou účast zůstalo doma v Karviné 16 medailí a 2 poháry.

Reklama

V Karviné se už počtvrté uskutečnil Dragon cup. Oproti loňskému roku vzrostl počet účastníků o neuvěřitelných 100%. Soutěžit přijelo 153 závodníků. 8 klubů z Polska, 20 klubů českých a přítomni byli i zástupci amerických oddílů bojových umění.

Organizátoři chtějí turnaj rozšiřovat a do každého ročníku přidávat nové kategorie a disciplíny. Letošní novinkou na tomto turnaji byla disciplína čínský box.

Jaroslav Szweda, organizátor: “Je to kickbox obohacený o prvky strhů a hodů, tím je to zajímavější pro diváky zápas.”

Exhibiční zápas předvedl bojovník z domácího klubu Jan Vicherek. Dvojnásobný mistr Kong Sao v boji Combat. Proti němu nastoupil aktviní voják cvičící Musado z Přerova.

Jan Vicherek, účastník turnaje: “Ten zápas je stejný jako každý jiný light kontakt, dovolené jsou údery po celém těle, od stehen na střed do hlavy.”

Kromě čínského boxu se soutěžilo i v dalších kategoriích. Za karvinský klub startovalo celkem 10 bojovníků a vedli si opravdu dobře! Díky nim doma zůstalo celkem 16 medailí a 2 poháry. Nejtalentovanější z nich Denis Filipek obhájil titul nejvšestrannějšího závodníka, uspěl v každé disciplíně.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu