Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná ocenila osobnosti a spolky úspěšné v kulturní oblasti

  • Karviná,

V rámci Dnů Karviné ocenilo vedení města několik významných osobností, které dlouhodobě pracují v kultuře a mají za sebou vynikající výsledky.

Tomáš Hanzel, primátor města: "V oblasti kultury působí celá řada lidí, kteří nejsou až tak mediálně známí a jsou to lidi, kteří odvádějí velký kus práce, je za nimi vidět hodně úsilí, které tomu dávají a i tito lidé by měli být oceněni a široká veřejnost by se o nich měla dozvědět."

Pamětní list Rady města Karviné získala Gabriela Szotkowská ze ZŠ a MŠ Prameny a to za dlouhodobé vedení zájmových uměleckých aktivit, paní Szotkowská je deset let vedoucí organizačního štábu soutěže Karvinský talent.

Oceněna byla i pedagožka SPŠ Karviná Alena Bystroňová, také za dlouhodobé vedení zájmových uměleckých aktivit. Paní Bystroňová je vyučující průmyslového výtvarnictví a designu obohacuje jak studenty, tak i své kolegy více jak dvacet let krásou výtvarného umění.

Alena Bystroňová, učitelka: “Mě samotnou to velmi baví ta práce, jednak jsem vystudovala výtvarnou výchovu a český jazyk, i když na té průmyslovce jsem tíhla k té češtině a teď mám další možnost se realizovat i v této oblasti, takže za to děkuji."

V nepřítomnosti získala pamětní list Rady města také Halina Heinzová, učitelka Základní umělecké školy Bedřicha Smetany, obor klavír. Uznání se dočkal i spisovatel a řezbář Stanislav Filip a to u příležitosti životního jubilea a za vynikající výsledky v oblasti kultury.

Za dlouhodobou činnost v oblasti kultury a přínos pro rozvoj města převzal ocenění i Rudolf Fiedler, zakladatel Filmového klubu při Regionální knihovně Karviná, jehož je dramaturgem a předsedou.

Rudolf Fiedler, oceněný: “Je příjemné, že jsem ho dostal v městě, kde jsem s tou prací pro film začínal. My jsme ten klub zakládali na přelomu šedesátých, sedmdesátých let a už je to dost dlouhá doba, takže to člověka potěší."

Pro ocenění si přišly i zástupkyně Taneční škola Nicola ´s Dance Unico za skvělou reprezentaci města a vynikající výsledky na republikové i mezinárodní úrovni a také trenérky kolektivu Mažoretek MICHELLE Karviná, rovněž za mimořádné výsledky na republikové a mezinárodní úrovni.

Oceněna byla i ředitelka Státního okresního archivu Karviná Irena Hajzlerová a to za dlouhodobou činnost v oblasti kultury a přínos pro rozvoj kultury ve městě.

Irena Hajzlerová,oceněná: “Mám pocit, že tímto oceněním vlastně získává ocenění také archiv, ocenění za práci, kterou dělá navíc. Děláme mnoho akcí pro širokou veřejnost nejen v Karviné, celém regionu a jsem ráda, že ten úřad, ten archiv, vešel do podvědomí lidí jako místo, kam mohou přijít nejen bádat, ale také na kulturní akce."

Za dlouhodobé vedení Občanského sdružení KARVINÁ 2000 zaměřeného na výstavní činnost ve městě byla oceněna Šárka Králová, díky níž se uskutečnil například výjimečný projekt, propojující hudební, literární a dramatické umění Konverzace uměním.

Za dlouhodobou činnost v oblasti kultury ve městě obdržela ocenění paní Kateřina Stenchlá, odbornice v oblasti hornictví, která přispěla k vybudování výstavní síně Muzea Těšínska v Karviné.

Talentem roku se letos stal mladý šéfdirigent symfonického dechového orchestru Májovák Karviná - Ondřej Packan. Oceněným gratulujeme.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků