Potřební lidé dostávají v Karviné i drogerii a potraviny

  • 9. července 2016,
  • 18:00,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Humanitární organizace ADRA společně se Slezskou Diakonií začaly sociálně slabým rodinám a lidem bez domova rozdávat potravinové a drogistické balíčky. Potřební lidé si je mohou vyzvednout jednou měsíčně v sociálním šatníku ADRY nebo ve středisku Bethel.

Reklama

Jednou měsíčně si nově mohou sociálně slabí lidé vyzvednout v sociálním šatníku ADRY v Karviné-Ráji kromě oblečení i balíčky s drogerií nebo potravinami. ADRA je společně se Slezskou Diakonií začala pilotně nabízet na konci roku, od května se tato materiální pomoc lidem dostane pravidelně.

Jana Březinová, vedoucí střediska Bethel Karviná: "Projekt potravinová a materiální pomoc je financována z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Podpořili jsme v Karviné a okolí 450 osob, o kterých víme, že tuto pomoc potřebují, osoby bez přístřeší, osoby, které mají nízký příjem nebo senioři nebo matky s dětmi."

Jedinci nebo rodiny si potravinové a drogistické balíčky mohou vyzvednout ve středisku Bethel nebo v sociálním šatníku ADRY.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku Karviná: “Jsou to velmi kvalitní potraviny. Je tam olej, různé tuňákové konzervy, masové konzervy, piškoty pro děti, vitamínové doplňky, zrovna tak i to drogistické zboží je kvalitní, jsou tam věci na praní, osobní hygienu, ústní hygienu a podobně."

Antonín Novotný, občan: "Pomůže, každá věc vždycky pomůže."

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku Karviná: “Sociálně slabí lidé chodí k nám do šatníku a máme je evidované. Proto víme, kdo má na ně nárok a kdo ne a značíme si to. Není možné, aby někdo dostal dva balíčky nebo žádný."

Princip výdeje nároku na balíčky fuguje stejně jako u oblečení. Lidem s potvrzením například z ČČK, Diakonie nebo odboru sociálního o potřebnosti budou balíčky vydány.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu