Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní nováčci složili v Karviné služební slib

  • Karviná,

Na karvinském zámku Fryštát složilo slavnostní slib 14 nových policistů, kteří budou sloužit na obvodních odděleních v rámci Moravskoslezského kraje. Slibem se zavázali chránit občany České republiky a prokazovat také odvahu a statečnost při výkonu tohoto náročného povolání.

V Karviné na zámku Fryštát složili slavnostní slib noví policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Třináct mužů a jedna žena se tak zařadili mezi ty, kteří budou každodenně nasazovat svůj život při ochraně zájmů České republiky.

Tomáš Kužel, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje: “Každý nový policista nebo policistka znamená zvyšování bezpečnostní situace v rámci regionu, k dnešnímu dni máme 4139 policistek a policistů.”

Ročně rozšíří řady moravskoslezských policistů 160 nováčků, což je nejvcí ze všech krajů republiky. V nejbližší době čeká nové policisty náročný výcvik u Armády ČR.

Tomáš Kužel, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje: “Se naučí orientaci v terénu, znovu se prověří jejich fyzická zdatnost. Poté nastoupí do základní policejní školy, kde se naučí všechny zákony, předpisy, které budou potřebovat a naučí se zacházet se zbraní.”

Slib slavnostně složil i 26letý Roman Dufek z Orlové. Vystudoval sice technický obor, už při studiu ho to ale táhlo k policii.

Roman Dufek, policista: “Celý život mě doprovází situace, kdy silnější si dovolují ke slabším, případně chytřejší k těm méně chytrým, takže celý život jim chci pomáhat, to byl ten důvod proč jsem se rozhodl pro tuto práci.”

V rámci tohoto slavnostního aktu byli před zraky nováčků oceněni i dva policisté Obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí, kteří v polovině července neváhali nasadit svůj život při záchraně muže, spícího v době požárul v uzamčeném pokoji.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy