V Karviné otevřeli novou volební místnost

  • 15:20,
  • Karviná ,

Pro předsedy karvinských okrskových komisí a zapisovatele začaly povinnosti už pár hodin před samotným otevřením volebních místností, prozradíme vám jaké. A podíváme se i do Darkova, kde oproti předchozím volbám došlo ke změně volebního místa.

V budově B karvinského magistrátu se tři hodiny před samotnými volbami sešli zástupci okrskových komisí, aby si poslechli důležité instrukce týkajících se voleb do krajského zastupitelstva a také si převzali všechny volební materiály, jako úřední obálky, zákony, cizojazyčné pokyny, rezervní hlasovací lístky a jiné.

Renáta Šmídová, vedoucí odd. vnitřních služeb odboru organizačního MMK :”Teď přišla komise 1 až 32, za hodinu přijde komise 33 až 62.”

Po příjezdu do volební místnosti musí zástupci komise vše zkontrolovat a na nástěnku vyvěsit všechny potřené dokumenty, informace a státní znak. Na každé budově musí také viset vlajka České republiky.

Helena Hrabcová, zapisovatelka: “Zkontrolujeme, jestli máme urnu, jestli máme zástěnu. Urnu, až přijdou ostatní členové komise, zkontrolujeme, zda je prázdná a zapečetíme. Nachystáme si volební lístky, seznamy voličů a budeme připraveni.”

Úderem 14. hodiny se pak volební místnosti otevřely, tady v budově bývalého Janečkova mlýna se volí vůbec poprvé.

Roman Nogol, tajemník MMK:”Jsme velmi rádi, že můžeme v této historické budově zpřístupnit oprvé voličům komfortní prostředí bezbariérové.”

Volební štáb o počtu 15ti lidí se po celé dva volební dny nejen stará organizačně o pět set lidí v komisích, ale také na všech místech osobně kontroluje průběh voleb a jestli jsou podmínky stanovené zákonem dodržovány.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Zítra 9:00 - 18.10. 0:49
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.10. 0:49
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.10. 0:49
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu