Karvinští školáci programovali na SPŠ roboty

  • 14:28,
  • Karviná ,

I když je v posledních letech mezi mladými lidmi zájem o informační technologie a počítačovou techniku, ve světě chybí několik milionů programátorů. Karvinská střední průmyslová škola se proto snaží programování přiblížit dětem ze základních škol prostřednictvím workshopů.

Uplynulý týden se Střední průmyslová škola Karviná věnovala žákům základních škol z prvního i druhého stupně a učila je pomocí PC programu rozpohybovat roboty.

Oleg Pasz, učitel: "Třídu rozdělíme na tři skupiny, v jedné skupině robota programují, ve druhé ho kreslí a staví a ve třetí si hrají s hotovými roboty, které už máme postavené."

Jednoduchý program dokáže robota psunout dopředu, zatočit ho, starší děti zvládli i přesné naprogramování podle dráhy.

Oleg Pasz, učitel: "Ty děti z druhé třídy mají jednodušší programy, že s nimi popojedou, zatočí doleva doprava, couvají, změří si vzdálenost."

anketa, žáci ZŠ Borovského: "Naučil jsem se programovat roboty." "Vysvětlili nám, jak se to řídí a je to perfektní, že můžeš vybrat jaké otáčky tam jsou, jakou rychlost můžeš vybrat. Mě by to bavilo jako povolání." "My jsme kreslili na toho robota." "Mačkám na počítači a takhle ho ovládám. Třeba couvá a jezdí dokola. Bych chtěla to umět, abych pak uměla hodně věcí s takovými roboty.",

Smyslem této týdenní akce bylo přiblížit dětem ze základních škol obor programování.

Oleg Pasz, učitel: "Celosvětově se zjistilo, že chybí programátoři, několik milionů lidí, kteří jsou schopni programovat, to samé i v ČR a taky to děláme pro nás, protože chceme, aby v budoucnu šli studovat na naší školu."

Ještě před odchodem do škol si děti stihly prohlédnout 3D tiskárnu a seznámily se s tím, co všechno umí.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků