Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má betlém s horníky a Májovákem

  • Karviná,

Na zámku Fryštát v Karviné je k vidění originální keramický betlém. Místní děti ho vyráběly od března a malého Ježíška v něm přišli pozdravit i horníci nebo dechový orchestr Májovák.

Tento krásný keramický Betlém vznikl díky šikovným rukám dětí z keramického kroužku školní družiny Základní školy Slovenská pod vedením kreativní vychovatelky Václavy Mikulenkové. Od března vyráběly děti tyto figurky speciálně pro karvinský betlém.

Václava Mikulenková, vychovatelka: “Protože jsem region hornický, tak přišli pozdravit Ježíska i horníci a Ježíška přišel pozdravit i dechový orchestr Májovák.”

Celý Betlém je složený ze 190 figurek. Nechybí ani pekárna, škola, cukrárna nebo řeznictví.

Václava Mikulenková, vychovatelka: “Děti vykrajovaly figurky podle šablony, připojily hlavičku, nožičky, ručičky a různě, co koledníci nesou.”

anketa, žáci ZŠ Slovenská: “Dělala jsem poutníka a andílka. Poutník má hnědé vlasy a nese hrušky.” “ Musel jsem si dávat pozor na ruce a na tělo, aby to neuschlo.”

Děti si také pro návštěvníky vernisáže, převážně rodiče a prarodiče, ale i ostatní veřejnost, připravily se svými učitelkami i krásný kulturní program. Vystoupily jak děti z mateřinky, tak ze 1. stupně školy.

Betlém chce škola v příštím roce vystavit na hradě v Ostravě, tady na zámku Fryštát si ho veřejnost může prohlédnout do 8. ledna.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků