Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vystavují tvorbu amatérských fotografů

Karviná |

Amatérští fotografové dostali v Karviné příležitost pochlubit se svou tvorbou. Regionální knihovna pro ně vyhlásila soutěž a ty nejlepší snímky si teď může prohlédnout veřejnost.

Dvacet amatérských fotografů se loni zapojilo do soutěže, kterou pro ně vyhlásila karvinská regionální knihovna. Zachytit měli na fotografiích kulturní památky a průmyslové objekty ve městě nebo ukázat nevšední snímky z různých společenských akcí.

Daniel Klaput, amatérský fotograf: “Chtěl jsem ukázat že i ty šachty můžou pěkný, když se správně vyfotí.”

O něco méně fotografií se objevilo v druhé kategorii, která byla zaměřena na zajímavé kulturní, společenské a celoměstské akce Karviné. Čestné uznání si odnesl amatérský fotograf Marek Běhan.

Marek Běhan, amatérský fotograf: “Zrovna tato fotografie vznikla na náměstí v zimě. Chtěl jsem ukázat tu sílu, kde je vidět, že tou hudbou žije.”

Knihovna plánuje uspořádat další ročník soutěže -, amatérští fotografové budou mít opět příležitost pochlubit se svou tvorbou. Připomínáme, že vítězné snímky z prvního ročníku si můžete prohlédnout ve Středisku hudby a umění RKK do 28.února.

Nahlásit chybu


K tématu

Výtvarné práce absolventů nadchly tématy i technikou

28. června 2025 12:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jednou z prvních možností, kde veřejně vystavovat, je pro absolventy výtvarného oboru základní umělecké školy novojičínská Bašta. Tedy sídlo Klubu rodáků a přátel města. Svá díla tu nejen vystavili, ale pro zájemce i okomentovali.

Figura z pěti zemí se dočkala pokračování, devatenáct autorů vystavuje ve Slezskoostravské galerii

26. června 2025 10:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Před dvěma lety hostila Slezskoostravská galerie unikátní výstavu Figura z pěti zemí, která vyvolala velký zájem veřejnosti. Letos se tak výstava figurálních děl autorů pěti evropských národností dočkala pokračování. K vidění bude do 3. srpna.

Výstava Příběhy představuje výtvarné práce žáků ZUŠ Frýdek-Místek

19. června 2025 15:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příběhy. To je název výstavy prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy. K vidění je v Galerii Frýdek-Místek. Expozice zachycuje nejen výsledná díla, ale i samotný proces tvorby. Nabízí tak jedinečný pohled do výtvarné výchovy dětí a mládeže


Na Černé louce začala rekonstrukce Géčka. Bude z něj nová divadelní scéna

Z bývalého pavilonu G na ostravské Černé louce se stane nové kulturní centrum. Národní divadlo moravskoslezské zahájilo jeho rozsáhlou rekonstrukci, která přinese moderní scénu pro divadlo, ale také multifunkční prostor pro koncerty a další kulturní akce a společenské akce.

Motorkář narazil do šipky silničářů na dálnici D1 u Klimkovic

Dnes 11:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vážná nehoda motorkáře zkomplikovala provoz na dálnici D1 u Klimkovic ve směru na Ostravu. Do šipky silničářů naboural motorkář. Museli ho vyprostit.

Na Dole ČSM-Jih odstavili výkonné ventilátory, celé uzavírané podzemí teď větrá jen severní šachta

Dnes 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Více než jeden milion korun denně ušetří na elektrické energii společnost OKD, když byl ve čtvrtek ráno zastaven obří ventilátor na jedné ze dvou šachet Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Větrání všech důlních chodeb nyní zajišťuje ventilátor sousední šachty.

90letý senior doma upadl. Chytré hodinky zalarmovaly policisty, kteří ho usilovně hledali

Dnes 10:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Zhruba 90letý senior spadl doma z invalidního vozíku. Na ruce měl chytré hodinky, které poslaly zprávu na policii. Jenže policisté nedostali přesnou polohu a začalo usilovné hledání. Do terénu vyrazilo několik hlídek, které usilovně prohledávaly poměrně rozsáhlou oblast v Ostravě-Porubě. Nakonec seniora našli a dokázali mu pomoci.

Centrum pro léčbu endometriózy ve FN Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát

Endometrióza, onemocnění, které může ženám výrazně komplikovat život a často bývá odhaleno až po letech. Fakultní nemocnice Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát a patří mezi špičková pracoviště v Evropě pro její diagnostiku a léčbu.

Zrušení policie v Bílovci se nelíbí ani ve Studénce

Dnes 8:01 | Studénka | Petra Dorazilová

Bílovec nesouhlasí se záměrem Policie České republiky, která zvažuje zrušení temního obvodního oddělení. Starosta zaslal dopis tohoto znění Ministru vnitra. Názor bílovecké radnice sdílí i Studénka a další obce.

Slezskou Hartu ovládla soutěž ve vodním záchranářství. O vítězství bojovaly desítky týmů

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Vodní nádrž Slezská Harta se ve středu proměnila v dějiště soutěže ve vodním záchranářství. 24 týmů z Česka i Polska, včetně profesionálních hasičů a dobrovolníků, poměřilo síly v náročných disciplínách.

Frýdek-Místek nemá primátora, Petr Korč byl zastupitelstvem odvolán

Včera 14:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku přineslo zastupitelstvo další nečekaný převrat. Primátor Petr Korč z hnutí Našem Město F-M byl ze své funkce odvolán. Pro jeho odvolání hlasovalo 24 ze 42 přítomných zastupitelů včetně zástupců koaličního hnutí ANO

Zraněný cyklista poděkoval zdravotníkům ve FN Ostrava za záchranu života

Cyklista po těžkém úrazu osobně poděkoval zdravotníkům ve Fakultní nemocnici Ostrava za záchranu života. Ke svým studentům i k ježdění na kole se mohl profesor Janda vrátit jen díky dokonale zafungujícímu řetězci přežití.

Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

9. června 2026 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Pokrývači

Karviná Nástup: od 12. června 2026 od 35 000 do 60 000 Kč/měsíc

Mateřská škola Přímá oslavila na zahradě Den rodiny

Dnes 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Mateřská škola Přímá v Havířově uspořádala tradiční zahradní slavnost, která spojila děti, rodiče i pedagogy. Letošní program se nesl v duchu cesty do minulosti a připomněl nejen historii školky, ale také význam rodinných vztahů a společně stráveného času.

Budova Spirály v Orlové projde rozsáhlou rekonstrukcí, hotovo má být už v listopadu

Včera 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Ve Středisku volného času Spirála v Orlové-Lutyni začala rozsáhlá rekonstrukce pavilonu C. Cílem projektu je především snížení energetické náročnosti budovy a modernizace prostor pro děti a mládež.

V Karviné-Loukách byla slavnostně otevřena Sousedská lávka

Včera 13:59 | Karviná | Richard Kutěj

Město Karviná a polská obec Haźlach (Hažlach) společně otevřeli Sousedskou lávku v části Louky. Jde o nové přeshraniční propojení pro pěší a cyklisty mezi Českou republikou a Polskem.

Karviná buduje nové inhalatorium a rekonstruuje bývalé konírny

Včera 11:34 | Karviná | Richard Kutěj

V parku Boženy Němcové v Karviné pokračují práce na dvou významných projektech. Nové solankové inhalatorium už pomalu roste do výšky a současně pokračuje také rozsáhlá rekonstrukce historických zámeckých koníren a bývalé mléčnice.

S BESIPEM na prázdniny, děti si osvěžily pravidla na dopravním hřišti

Včera 10:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Blížící se letní prázdniny jsou obdobím, kdy děti tráví více času venku, na kolech či koloběžkách. Právě proto pro ně byla na dopravním hřišti připravena tradiční akce S Besipem na prázdniny.

Senioři a děti si v domově Helios užili den plný her a zábavy

Včera 9:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Děti přinášejí seniorům radost, energii i vzpomínky na vlastní dětství. Právě proto se Domov seniorů Havířov dlouhodobě snaží propojovat nejmladší a nejstarší generaci prostřednictvím společných akcí.

V Karviné vystavují tvorbu amatérských fotografů
Vydáno 3. února 2017 12:40, Karviná, Monika Danková
Amatérští fotografové dostali v Karviné příležitost pochlubit se svou tvorbou. Regionální knihovna pro ně vyhlásila soutěž a ty nejlepší snímky si teď může prohlédnout veřejnost.

Dvacet amatérských fotografů se loni zapojilo do soutěže, kterou pro ně vyhlásila karvinská regionální knihovna. Zachytit měli na fotografiích kulturní památky a průmyslové objekty ve městě nebo ukázat nevšední snímky z různých společenských akcí.

Daniel Klaput, amatérský fotograf: “Chtěl jsem ukázat že i ty šachty můžou pěkný, když se správně vyfotí.”

O něco méně fotografií se objevilo v druhé kategorii, která byla zaměřena na zajímavé kulturní, společenské a celoměstské akce Karviné. Čestné uznání si odnesl amatérský fotograf Marek Běhan.

Marek Běhan, amatérský fotograf: “Zrovna tato fotografie vznikla na náměstí v zimě. Chtěl jsem ukázat tu sílu, kde je vidět, že tou hudbou žije.”

Knihovna plánuje uspořádat další ročník soutěže -, amatérští fotografové budou mít opět příležitost pochlubit se svou tvorbou. Připomínáme, že vítězné snímky z prvního ročníku si můžete prohlédnout ve Středisku hudby a umění RKK do 28.února.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000007236/v-karvine-vystavuji-tvorbu-amaterskych-fotografu