Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z TK Intro Juventus se zúčastnily MČR

  • Karviná,

Děti z taneční skupiny Intro Juventus Karviná se nedávno zúčastnily MČR v kategorii discodance. Pro mnohé z nich to bylo úplně první celorepublikové vystoupení, tančit se učí a své zkušenosti se soutěžemi teprve sbírají.

Děti z taneční skupiny Intro Juventus ve věku od 6 do 11 let se zúčastnily MČR, které se konalo v Praze a to v kategorii discodance. V boji s 11 konkurenčními týmy se dostaly mezi šest nejlepších a domů si i přesto, že je ve skupině spoustu nováčků, přivezli 4. místo.

Jesicca Gryczová, trenérka: "Za což jsme moc rádi, protože každý rok nám chodí nové děti, které musíte učit od znova a jsme rádi, že jsme naučily ty děti něco, ať nesedí doma u počítačů, hýbou se a mají úspěchy."

Discodance je velmi rychlý, děti toho musí zvládnout během dvou až čtyř minut opravdu hodně.

Jesicca Gryczová, trenérka: "Musí ukázat konkrétní prvky jako otočky, výkopy, skákavé pohyby, tam už je to u nich přímo dané, není to jako u těch seniorů třeba."

V týmu je 17 dětí, místo se tady ale najde pro každého dalšího zájemce. A to nejen z řad dívek ale i chlapců.

Jesicca Gryczová, trenérka: "Máme tady jednoho, který je velmi šikovný a velice si ho hýčkáme."

Jde o desetiletého Tobiase, který se jednoduše rozhodl naučit se takto tančit. I on patří mezi ty, kteří atmosféru na Mistrovství zažili poprvé,

Tobias Jastrzembski, člen Intra: "Před vystoupením jsem byl nervozní, ale jsme rád, že jsme to takto zvládli."

Prvním rokem se učí tančit i osmiletá Julie. Stihla se naučit celou formaci a také ona se poprvé zúčastnila celorepublikové soutěže.

Julie Pindorová, členka Intra: "Byla jsem hodně nervozní, bála jsem se, že to pokazím a zapomenu co jedeme."

V plném proudu je už příprava na další sezónu, děti už trénují na mistrovství světa, které se uskuteční v Liberci. Rádi by tam získali medaili.

Jesicca Gryczová, trenérka: "Jsme se zúčastnili minulý rok a získali jsme druhé místo, takže doufáme, že se letos umístíme ještě líp."

Tréninky probíhají tady v Juventusu 3x týdně, z toho je jeden trénink baletu, průpravy a techniky, další dva tréninky děti protančí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků