Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Týden hokeje přilákal na led desítky dětí

  • Karviná,

Nejmenší děti z Karviné a okolí mohli přijít na zimní stadion a v rámci Týdne hokeje si vyzkoušet tento atraktivní sport. Oblékly pravé hokejové dresy, nasadily přilby a mnohé poprvé i brusle a s hokejkou vyrazily pod dohledem zkušených trenérů na led.

Karvinský hokejový klub se připojil k celostátní akci Týden hokeje a uspořádal na zimním stadionu velkou náborovou akci, aby si každý z dětí od 4 do 8 let mohl vyzkoušet, co tento sport obnáší a jestli je to s hokejkou v ruce bude vůbec bavit. Za pomocí rodičů si všichni oblékly výstroj a některé úplně poprvé i obuly brusle .

anketa, rodiče a děti: “Uvidíme, jestli vůbec bude mít zájem a snad to půjde no. Zatím jsme byli párkrát na inlinech, tak na tom ani nestál.” “Na tom sportu se mi líbí, že bych mohl dát góly nebo chytat.” “Chceme zkusit, aby vyzkoušel něco, neseděl doma u počítače, aby se trochu hýbal.”

Karvinský hokejový klub se k akci pořádané Českým svazem ledního hokeje nepřipojil poprvé.

Patronem karvinské akce se stal bývalý hokjeový útočník a hráč NHL Miroslav Fryčer Mi. Nám prozradil, co je podle něj důležité, aby dítě u sportu vydrželo.

Miroslav Fryčer, patron akce: “To dítě musí chtít samo a musí ho to především bavit a to je úkol především trenérů u té mládeže.”

A když už se dítě rozhodne hrát hokej naplno, je také velmi důležitá podpora rodičů a odhodlání obětovat hokeji i jejich čas.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy