Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné okradl falešný vnuk 86letou seniorku

  • Karviná,

Další případ okradeného seniora řeší karvinští kriminalisté. Tentokrát falešný vnuk vylákal od 86leté seniorky částku 80tisíc korun. Policisté přitom neustále apelují na důchodce, aby nebyli důvěřiví a v případě pochybných telefonátů si nejprve vše ověřili u svých příbuzných.

„Dobrý den, paní Anežka Vlídná? Posílá mě Váš vnuk Jarda.“ Těmito slovy začíná jeden z 12 příběhů, který v knize Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Černá kronika aneb ze soudních síní, popisuje skutečnou událost podvodu na seniorech. Policisté proto v rámci prevence nyní v rámci různých besed seniory s praktikami podvodníků seznamují a knihu jim darují.

„Jsou to živé případy a opravdu je nad čím přemýšlet, kde by mohl člověk udělat chybu nebo kopanec, který jde už těžko napravit.“ „Dneska opravdu podvodníci využívají seniory. Tato beseda nám dala hodně,“ říkají senioři, kteří jednu z takovýchto besed absolvovali.

Bohužel, přestože i my jsme už několikrát informovali v našem zpravodajství o případech okradených seniorů, lidé jsou stále nepoučitelní.

„Během sobotního odpoledne byla telefonicky kontaktována 86letá seniorka v Karviné prostřednictvím pevné linky. Neznámý muž se vydával za jejího vnuka a požadoval finanční hotovost 200tisíc korun s tím, že si pro peníze pošle svého kamaráda,“ řekl mluvčí karvinské policie Miroslav Kolátek.

Neznámý muž, který se vydával za kamaráda jejího vnuka tak lstí nakonec získal 80tisíc korun.

„Policisté skutek šetří pro podezření z přečinu podvodu, za který pachateli v případě dopadení hrozí až 5 let odnětí svobody,“dodal Kolátek.

Přitom stačilo málo, zpětným telefonátem si vše ověřit a v případě pochybnosti přivolat policii, která by podvodníka zadržela přímo při činu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy