Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatého Huberta prosili o přímluvu pod širým nebem

  • Karviná,

Stonavští myslivci prosili o přímluvu svatého Huberta pod širým nebem. Během letošních Hubertských oslav byla totiž v karvinské části jejich honitby sloužena polní mše svatá. Té se kromě myslivců zúčastnili i lidé ze širokého okolí.

Stonavští myslivci každoročně slaví svátek svého patrona, svatého Huberta. Letos opět chtěli přijít s něčím novým. Hubertskou slavnost proto uspořádali o měsíc dříve. Součástí oslav byla totiž polní mše.

„To, že máme polní mši svatou je jedna z příčin, proč jsme si s Hubertem trošku pospíšili. Je to hlavně kvůli počasí,“ řekl předseda MS Stonávka Vojtěch Feber.

„Ta mše, která je sloužena venku, je tak trochu přírodnější. Zvlášť, když slavíme svátek svatého Huberta, tak to v té přírodě lépe zapadá do kontextu,“ řekl karvinský farář Przemyslaw Antoni Traczyk.

Během bohoslužby zazněla v podání trubačů a mužského pěveckého sboru ze Zábřehu na Moravě Hubertská mše B-dur Petra Vacka a Josefa Selementa.

Polní mše je poměrně ojedinělou záležitostí, nebývají až tak časté,“ sdělila umělecká vedoucí souboru Trubači Zábřeh.

„Polní mši jsem zažil prakticky poprvé tady v regionu.“ „Bylo to moc hezké, příjemné prostředí, krásný průvod.“ „Mělo to svoji zvláštní atmosféru.“ „Byl to pro mě krásný zážitek. Nikdy jsem nebyla na takové mši venku,“ řekli účastníci oslav.

Po mši svaté se veřejnosti představili sokolníci, připraveny byly různé střelecké soutěže a nechyběla ani myslivecká kuchyně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy