Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském parku vyměňují veřejné osvětlení

  • Karviná,

V karvinském parku Boženy Němcové jsou momentálně procházky pro obyvatele trochu nepohodlné a omezené. Začala tam totiž hromadná výměna více než 30 stožárů veřejného osvětlení včetně svítidel a kabelů.

Areál parku Boženy Němcové je v těchto dnech plný výkopů, čouhajících kabelů a zákazových pásků. Návštěvníci musí být ale trpěliví a toto nepohodlí přečkat, probíhá zde totiž důležitá výměna veřejného osvětlení.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “V současné chvíli jsme se pustili do poměrně značné rekonstrukce veřejného osvětlení, ta plocha, kterou obsluhujeme, je poměrně velká, klade to poměrně velké nároky, aby ta akce byla zabezpečená a aby si návštěvníci dávali pozor, protože není možné kolem liniové stavby postavit plot.”

Momentálně jsou hotové výkopy, odstraňuje se stará kabeláž a patky a připravuje se vše k osazení nového veřejného osvětlení.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “S ohledem na tom, že se pohybujeme v historické části města, tak musí mít specifická tvar, není možné tady dát klasické zářivky, které používáme jako osadová svítidla ve městě.”

Mění se celkem 38 svítidel na trase podél chodníků od letního kina k bývalé hasičárně kolem zoo koutku až k loděnici a dál ke katastrálnímu úřadu. V parku pokud počasí dovolí, budou práce hotovy do konce října. Pak už se pracovníci technických služeb přesunou na nový úkol, bude nutné připravit vánoční výzdobu města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy