Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči v Karviné nedodržují při parkování zákon

  • Karviná,

V Karviné tisíce řidičů každodenně porušuje při parkování zákon. Ten totiž stanoví, že při využití parkoviště označené dopravní značkou s parkovacím kotoučem, musí zřetelně ve vozidle označit čas začátku stání. Před Nákupním parkem Karviná ale žádné zaparkované vozidlo za oknem parkovací hodiny nemá. Parkoviště je přitom řádně touto dopravní značkou označeno.

Bezplatně zaparkovat v Karviné mohou řidiči na různých místech. Někteří si ale z parkovišť u obchodních center udělali soukromý autobazar nebo jej využívají k parkování za jinými než nákupními účely. Majitelé těchto ploch se proto snaží takovémuto trendu zabránit. Například na parkovišti u Nákupního parku Karviná, je doba stání omezena na devadesát minut.

„Parkoviště slouží pro zákazníky našeho Nákupního parku, proto je tam umístěna tato informativní dopravní značka,“ vysvětlil Facility Manager Radim Řimsa.

„Bylo to domluveno s majitelem pozemku za účelem tím, aby mu tam nebyly odstavovány vozidla typu prodám, vraky apod.“, dodal dopravní inženýr DI PČR Karviná Martin Dyszkiewicz.

Dopravní značka, která upravuje dobu bezplatného stání, ale zároveň parkujícím řidičům přikazuje dodržet literu zákona.

„Jeho povinností je, umístit na viditelném místě ve vozidle hodiny, které označují čas jeho zaparkování,“ řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Parkující řidič může informaci o čase napsat i na papírek a umístit jej na viditelné místo. Jak jsme ale zjistili, žádné vozidlo na parkovišti u Nákupního parku Karviná takto označeno nebylo. Řidičům tak hrozí sankce.

„Vůbec jsem si té značky nevšiml.“ „Mám kotouč, ale nemám ho nastavený.“ „Je to nesmysl, protože je to parkoviště pro obchod. Je to obchodní centrum a já v něm třeba strávím i dvě hodiny,“ řekli parkující řidiči.

Řidič, který nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, se dopouští přestupku a lze mu v blokovém řízení uložit pokutu až dva tisíce korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy