Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vrací do problémové lokality klid

  • Karviná,

Klid a pořádek má zpátky do jedné části problémové lokality Karviné-Nového Města vrátit pilotní projekt takzvaného bezpečného bydlení. Vlastník nemovitostí společně s městem oddělil jeden vnitroblok s dvě stě byty od ostatních plotem a brankami, aby se sem nedostali vandalové a nepřizpůsobiví občané.

Tohle je paní Marie Malá. Na “Šestce”, které se dnes už jinak neřekne než vyloučená lokalita, žije 58 let. Když se sem nastěhovala, byla to podle ní nejkrásnější část Karviné. Postupem času se tady začaly objevovat problémy.

Marie Malá, obyvatelka uzavřeného vnitrobloku: “Vykrádají nám sklepy, převracejí v noci kontejnery, ráno je tu nehorázný binec.”

Změnit situaci a vrátit do této části ticho a klid má zkusit pilotní projekt Bezpečné bydlení.

Pavel Klimeš, jednatel společnosti RESIDOMO: “My jsme se snažili dát obyvatelům této oblasti více soukromí, aby mohli tyto prostory, které se nabízejí k uzavření, využívat exkluzivně, aby to nebylo jen průchozí místo pro lidi, kteří chodí ze zadní části Karviné do přední.”

Celý vnitroblok byl po dotazech a anketě mezi nájemníky oplocen a opatřen bránami, dohledovým kamerovým systémem a virtuální vrátnicí.

Václav Slováček, obyvatel uzavřeného vnitrobloku: “No zaplaťpánbůh, jak se říká lidově, protože se konečně zbavíme těch skutečně nepřizpůsobivých.”

Projekt je pilotní, pakliže se osvědčí, budou se bezpečné zóny v dalších vnitroblocích budovat i na jiných místech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy