Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se školáci učí zacházet s penězi

  • Karviná,

Všechny karvinské školy učí své žáky hospodařit s financemi prostřednictvím volnočasové hry nazvané Finanční svoboda. Školáci se učí orientovat ve světě financí, zkouší kupovat nemovitosti, splácet úvěry a připravují se na to, s čím se mohou v dospělosti setkat.

Už za pár let budou tito školáci vydělávat své vlastní peníze a rozhodovat o tom, jak je utratí, a kam investují. Aby už teď měli představu o tom, co je čeká a co dělat,, aby se vyhnuli finančním potížím a zbytečně se nezadlužili, učí se formou hry nazvané Finanční svoboda s penězi zacházet.

Petra Zawadová, učitelka: “Pracovali téměř se všemi produkty, které se na finančním trhu objevují, kupovali si nemovitosti, spláceli spotřebitelské úvěry, do toho se jim narodilo dítě, takže se jim zvýšili náklady.”

Někteří školáci si vedli velmi dobře, jiným se ve finančním světě nedařilo.

Michaela Golová, žákyně: “Nám se nevedlo asi proto, že jsme si koupili málo akcií a potom jsme neměli peníze na to jich koupit víc.”

Patrik Kadlec, žák školy: “Do života se to hodí, dá se to aplikovat, nám se ze začátku moc nedařilo, neměli jsme tolik peněz, tak jsme neměli jak nakupovat akcie a úvěry jsme museli splatit.”

Projekt s názvem Karvinské hry finanční gramotnosti podpořila Karviná společně s Nadací OKD.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy