Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční nehoda auta na Karvinsku, dva mladé lidi vyprostili hasiči

  • Karviná,

Během noci z pátku na sobotu havarovalo osobní auto v Prostředních Bludovicích. Na místo vyrazily všechny složky IZS. V autě cestovalo pět mladých lidí. Všichni byli zraněni, dvě dívky zůstaly zaklíněny v autě.

"V sobotu 9. prosince 2017 v noci zasahovaly dvě hasičské jednotky u nehody osobního automobilu v Prostředních Bludovicích, místní části Horních Bludovic na Karvinsku. Nehoda byla na operační středisko ohlášena osm minut po druhé hodině ráno. K události byly vyslány dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic HZS MSK v Havířově a Frýdku-Místku. Osobní automobil vyjel mimo komunikaci, převrátil se na bok a zůstal opřený o strom. Celkem v něm cestovalo pět osob, dva lidé zůstali po nehodě uvnitř. Zasahující hasiči je postupně dostali ven přes páté dveře a předali je záchranné službě," uvedl k nehodě zastupující tiskový mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

"Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci z pátku na sobotu u vážné dopravní nehody na Karvinsku. 9. prosince po druhé hodině ranní přijalo krajské operační středisko ZZS informaci o havárii osobního automobilu, který měl narazit do stromu u obce Horní Bludovice. Na místě události zasahovaly čtyři posádky ze stanovišť záchranné služba v Havířově a Nošovicích. Záchranáři ošetřili celkem pět pacientů. Všichni byli při vědomí, některé však bylo nutno z havarovaného vozidla vyprošťovat. Pacientkami byly čtyři dívky ve věku sedmnáct až devatenáct let. Dvě z nich utrpěly poranění páteře a musely být transportovány na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice, další dvě pak byly ošetřeny se středně závažným poraněním hlavy a záchranáři je předali k dalšímu ošetření na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov. Dvacetiletý muž byl zraněn v oblasti zad a horní končetiny a také on byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraven do havířovské nemocnice," napsal v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ilustrační foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy