Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné lidé otálejí s výměnou karet MHD za ODIS

  • Karviná,

S koncem března příštího roku skončí v Karviné platnost čipových karet a všichni cestující budou muset mít vyřízené jednotné průkazky ODIS. I když dopravce na změnu delší dobu upozorňuje, stále je dost lidí, kteří s výměnou otálejí.

Na jaře příštího roku - konkrétně posledního března - skončí platnost starých čipových karet MHD. Od dubna budou fungovat jen karty centrálního krajského systému ODIS. I když tuto informaci dopravce zveřejnil s velkým předstihem a několikrát se objevila v médiích, stále je dost lidí, kteří s výměnou otálejí.

Jakub Vyvial, Ředitel divize osobní dopravy 3 ČSAD: “Stále máme v oběhu dokonce několik desítek tisíc starých karet, byť to jsou karty, které třeba probíhá transakce jen jednou ročně, ale i tyto karty nebudou fungovat na jaře, protože dochází k celokrajskému přechodu na centrální systém ODIS, takže je potřeba, aby si cestující vyměnili staré karty za nové.”

Výměnu starých čipových karet za ODISky by lidé neměli nechávat na poslední chvíli a to z několika důvodů.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3 ČSAD: “Prvním důvodem je ten, že se budou tvořit fronty na informační kanceláři na autobusovém nádraží a druhý důvod je, že výroba samotné personifikované karty trvá 21 dní. Nevyrábíme ji my, ale centrální tiskárna cenin, čili se může stát, že cestující, který nechá výměnu na poslední chvíli nebude moct využívat dlouhodobého jízdného po dobu, než mu přijde nová karta. Rádi bychom apelovali na cestující, aby si ji vyřídili co nejdříve.”

Martina Bielczyková, informační kancelář ČSAD: “Lidi chodí průměrně tak 50 ODISek za den máme, ale my bychom potřebovali, aby lidi chodili pokud možno i ráno, my t jsme od půl šesté a do osmé nejsou fronty.”

Lidé, kteří nejezdí tak často autobusem, se dočkají novinky, ČSAD chce na jaře spustit platbu bezhotovostně, bankovní kartou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy