Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noc s Andersenem v knihovně

  • Karviná,

Přes 1000 knihoven v České republice se zapojilo do tradiční akce nazvané Noc s Andersenem. Mezi nimi nechyběly ani karvinské pobočky knihovny. Letošním hlavním tématem bylo Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka.

Známá kniha Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce , která byla napsána před 65 lety, se stala ústředním tématem letošní Noci s Andersenem. Knihovny včetně té karvinské se proto na noc změnily v pohádkový svět plný tajemství, her a zábavy.

"Jsme si připravili pět stanovišť, děti zašívaly kahoty, skákaly na pelíšky, vařily dort," řekla Renáta Klimková, knihovnice.

Úplně první Noc s Andersenem proběhla na přelomu března a dubna před osmnácti lety. Od té doby knihovny akci pořádají pravidelně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiána Andersena na podporu čtenářství a každoroční téma je zaměřené na významného autora nebo ilustrátora knih pro děti, který má v daném roce výročí narození. Letošní ročník si děti užily, připravený program je zaujal.

" Mě bavilo, jak jsem vybírala, co patří do dortu", Pexeso bylo taky hezké a jak jsme tancovaly kolem polštářků," řekly děti.

Program letošní Noci s Andersenem ukončilo promítání pohádky Tajný život mazlíčků v kinosále knihovny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy