Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město poskytlo dotace registrovaným a návazným sociálním službám

  • Karviná,

Zastupitelé města schválili na svém poslední zasedání dotace nad 50 tisíc korun registrovaným a návazným sociálním službám.

Zastupitelstvo města rozhodlo na svém posledním zasedání poskytnout dotace nad  50.000,-- Kč z rozpočtu Karviné registrovaným a návazným sociálním službám.

"My jsme v minulosti navýšili sociální fond o jeden milion korun a stále tady tento trend držíme, protože bychom rádi, aby se na všechny sociální služby, které jsou pro naše občany důležité, dostalo,” vysvětlil náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Peníze od města dostává například Centrum pro rodinu Sluníčko, Charita Český Těšín, Nový domov, UnikaCentrum Český červený kříž, nebo Slezská humanita provozující například Bethel nebo Mobilní hospic.

"Podpora města je pro nás velice důležitá, protože bez této podpory bychom nemohli mobilní hospic provozovat v Karviné pro občany a umírající klienty, protože bohužel všeobecná pojišťovna i ostatní pojišťovny zatím tuto službu nehradí.Tyto peníze použijeme vždy na odměnu lékaře a sester, které dojíždějí za umírajícími klienty, řekla Hana Pierzchalová, ředitelka SLEZSKÉ HUMANITY Karviná.

Nahlásit chybu