Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři postoupili do play off z druhého místa

  • Karviná,

V posledním kole základní části hostili karvinští házenkáři Duklu Praha. Napínavé utkání sledovalo v hale dva tisíce diváků. Kromě toho se fanoušci setkali s legendami, kteří před 50 lety vybojovali pro Karvinou první mistrovský titul.

Poslední kolo základní části odehráli karvinští házenkáři před naplněnou halou za bouřlivé podpory. Šlo o hodně. Na vítěze čekal postup do play off z druhého místa. Karvinským by k tomu stačila i remíza, o tu se ale museli doslovat rvát ještě pár sekund před koncem celého utkání, kdy Dukla vstřelila 28 branku a na dorovnání moc času nezbývalo. Vypjatou situaci zachránil Michal Brůna, který na poslední chvíli dorovnal.

"Ta hala burácí a naši hráči nejsou tak zkušení, takže jsem to vzal na sebe, by těžko jiný vystřelil a naštěstí to tam spadlo," řekl Michal Brůna, hráč HC Baník Karviná.

Hala jásala obrovskou radostí. To, co si všichni přáli, se stalo skutečností, do play off jde Karviná ze druhé příčky. Radost projevovali hráči i při rozhovoru s trenérem

"Jsme nesmírně šťastni, nám ten bod stačí na obhájení druhého místa, takže výborně, já myslím, že pro diváky nádherný zápas," těšil se z výsledku trenér HC Baník Karviná Marek Michalisko.

Gratulovalo se ještě jednou a to o přestávce návratem do minulosti. Na palubovku před diváky předstoupily legendy házené sezóny 1967-1968. Přesně před padesáti lety se tehdejším karvinským házenkářům podařilo získat první mistrovský titul. Vedení klubu je proto ze všech koutů republiky pozvalo do Karviné.

Divákům v publiku je všechny postupně představil Jaroslav Hudeček, současná ikona karvinské házené.

Jaroslav Hudeček, trenér: "Měl jsem tu čest hrát nejen v Karviné, ale i v reprezentaci ČR, hrál jsem právě s Pavelkou, s Frantou Brůnou, toho si vážím a cením."

Všem zúčastněným bývalým hráčům a držitelům úplně prvního titulu tleskala celá hala ve stoje. Pro ty, kteří se dnešní připomínky nedožili byla věnována minuta ticha.

Mezi hráči, kteří tenkrát získali titul a přijeli na oslavy do Karviné byl Karel Pospěch, hrávající křídlo. Karvinskou házenou stále sleduje, i když bydlí u Mladé Boleslavi. Házené se věnuje stále, své zkušenosti předává svým vnukům.

Karel Pospěch, bývalý hráč: "Jsem proti Dukle dával dvě důležité branky tady dole na tom hřišti, bylo tam hodně diváků, tady byl rekord, bylo tady sedm tisíc lidí..."

V sestavě Baníku 1. máj Karviná v sezoně 1967/68 hráli František Brůna, Arnošt Klimčík, Bedřich Ciner, Arnošt Raník, Milan Čičmanec, Josef Hadrava, Zbyněk Konrád, Ludvík Mrkva, Ladislav Slezák, Bohuslav Janík, Karel Pospěch a Jan Truhlář. Gólmany v té době byli Jaromír Novák, Svatopluk Pavelka a, Václav Konečný. Titul získali pod vedením trenéra Oldřicha Spáčila.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy