Reklama

NsP Karviná-Ráj vybavila ARO novými přístroji

  • 14. září 2018,
  • 9:58,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj pořídila na ARO nové přístroje a to v rámci modernizace vybavení pro obory následné péče. Přibyly i antidekubitní systémy pro pacienty.

Reklama

Anesteziologicko-resuscitační oddělení karvinské rájecké nemocnice disponuje nově moderními přístroji. Vedení nemocnice je za finanční podpory kraje, státu i Evropské unie pořídila v rámci projektu " Modernizace vybavení pro obory návazné péče.” První z nich jsou plicní ventilátory, na karvinském oddělení je jich nových 6, v orlovské nemocnici 4.

"Slouží k náhradě a podpoře funkcí plic, jsme schopni tam využít řadu ventilačních režimů, včetně algoritmů na odpojování těch pacientů od ventilátoru. Součástí je i monitor, kde sledujeme ty ventilační funkce," vysvětlil Miroslav Zajíček, primář ARO NsP Karviná-Ráj.   31

Novinkou a také speciálním přístrojem, kterým nedisponuje každá nemocnice je rotační trombelastograf.

"To je přístroj, který slouží pro akutní diagnostiku poruch srážlivosti krve, kdy my během několika desítek sekund nebo minut jsme schopni získat první informace, jak se chová ten koagulační systém a jsme schopni na to reagovat," dodal primář.

Nové jsou na tomto oddělení i andtidekubitní matrace, které slouží k prevenci proleženin. Většina pacientů  je tady v umělém spánku a nejsou schopni aktivního pohybu. Dekubity by pro ně mohly být nepříjemnou komplikací.

Do konce roku chce nemocnice pořídit na toto oddělení i nové postele. Budou polohovací s váhou a pojezdem.

Na operačních sálech využívají také lékaři oddělení ARO v Karviné i Orlové nové kvalitní anesteziologické přístroje. V plánu má vedení nemocnice toto oddělení vybavit v blízké době dalšími potřebnými a novějšími přístroji.
Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

SMS finance, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu