NsP Karviná-Ráj vybavila ARO novými přístroji

  • 9:58,
  • Karviná ,

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj pořídila na ARO nové přístroje a to v rámci modernizace vybavení pro obory následné péče. Přibyly i antidekubitní systémy pro pacienty.

Anesteziologicko-resuscitační oddělení karvinské rájecké nemocnice disponuje nově moderními přístroji. Vedení nemocnice je za finanční podpory kraje, státu i Evropské unie pořídila v rámci projektu " Modernizace vybavení pro obory návazné péče.” První z nich jsou plicní ventilátory, na karvinském oddělení je jich nových 6, v orlovské nemocnici 4.

"Slouží k náhradě a podpoře funkcí plic, jsme schopni tam využít řadu ventilačních režimů, včetně algoritmů na odpojování těch pacientů od ventilátoru. Součástí je i monitor, kde sledujeme ty ventilační funkce," vysvětlil Miroslav Zajíček, primář ARO NsP Karviná-Ráj.   31

Novinkou a také speciálním přístrojem, kterým nedisponuje každá nemocnice je rotační trombelastograf.

"To je přístroj, který slouží pro akutní diagnostiku poruch srážlivosti krve, kdy my během několika desítek sekund nebo minut jsme schopni získat první informace, jak se chová ten koagulační systém a jsme schopni na to reagovat," dodal primář.

Nové jsou na tomto oddělení i andtidekubitní matrace, které slouží k prevenci proleženin. Většina pacientů  je tady v umělém spánku a nejsou schopni aktivního pohybu. Dekubity by pro ně mohly být nepříjemnou komplikací.

Do konce roku chce nemocnice pořídit na toto oddělení i nové postele. Budou polohovací s váhou a pojezdem.

Na operačních sálech využívají také lékaři oddělení ARO v Karviné i Orlové nové kvalitní anesteziologické přístroje. V plánu má vedení nemocnice toto oddělení vybavit v blízké době dalšími potřebnými a novějšími přístroji.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků