Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlakové nádraží v Karviné mění svou podobu

  • Karviná,

Vlakové nádraží v Karviné se postupně mění k lepšímu, dočkalo se zasloužené modernizace a to v rámci optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice. Od jara se intenzivně pracuje na opravách nástupiště včetně zastřešení, budují se výtahy pro bezbariérový přístup a chystá se i nový informační systém. Změny k lepšímu jsou vidět už teď.

Na karvinském vlakovém nádraží běží naplno  práce související s modernizací celé železniční stanice. Změna je oproti původnímu stavu  výrazná a i když práce stále ještě probíhají, stává se karvinské nádraží postupně důstojným místem, jaké si cestující zaslouží,.

"Modernizace železniční stanice Karviná začala v březnu letošního roku, velká část už je hotová, konkrétně to je rekonstruované ostrovní nástupiště 2 a 3," řekla  Radka Pistoriusová , mluvčí SŽDC ČR.

Na druhé nástupiště, odkud přijíždějí a odjíždějí vlaky, se lidé dostanou částečně zrekonstruovaným podchodem. Nově tady přibudou i výtahy a samotný podchod bude oproti tomu stávajícímu pochodu rozšířený.

"Nyní se tam dodělávají dlažby a obklady, předpokládáme, že bude hotovo nejpozději na jaře příštího roku," dodala mluvčí-

Celá modernizace se provádí za  2 miliardy korun, část peněz pochází z EU. Dobrá zpráva je, že v objektu stanice se už nenachází ubytovna.

"Jsem rád, že skončila ubytovna Mašinka, že SŽDC vyslyšelo naše prosby a nájemní smlouvu ukončilo a doufám, že tam vymyslí něco smysluplného, co bude ve prospěch Karviňáků," řekl primátor Karviné Jan Wolf.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků