Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lázně Darkov chtějí vybudovat velký termální park

  • Karviná,

Karviná by se měla dočkat velkého termálního parku, který do města přivede nové turisty z celé republiky i ze zahraničí. Postavit ho chtějí Lázně Darkov, které už mají zpracovanou studii.

Termální park propojený s jodobromovou solankou plánují v blízké budoucnosti postavit pro širokou veřejnost místní Lázně Darkov. Mají již zpracovanou zastavovací objemovou studii.

" Práce už na tom vyšívají dva roky, dva roky projektujeme, hledáme inspirace jak to vypadat a nevypadat. Myslíme si, že to tady chybí, může to být hlavní turistická atrakce Karviné, může to být cesta, která může navázat na lázeňskou péči, kterou tady má," vysvětlila Pavlína Filipi, generální ředitelka Lázní Darkov.

V letošním roce lázně přikupovaly pozemky, na kterých by stavba měla stát.

"Nový Termalpark zahrnuje výstavbu nové bazénové haly s velkým vnitřním bazénem, jeden menší bazén se solankou a s průplavem do venkovního bazénu, několik venkovních bazénů pro děti, neplavce a i tobogánový bazén. Ale není to jen o bazénech, je to i o výrazném rozšíření welnessové části, která by měla být nově postavena, měl by být součástí stravovací trakt, nová hala s fitness a tělocvičny," popsal plány Libor Topolčan,  provozně technický ředitel Lázní Darkov.

Vedení radnice se chce ještě kvůli těmto plánům se zástupci Lázní Darkov osobně setkat. I Karviná má před sebou velké investice, jednou z nich je modernizace krytého bazénu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy