Reklama

Lázně Darkov chtějí vybudovat velký termální park

  • 19. prosince 2018,
  • 16:05,
  • Karviná ,
  • Renáta E. Orlíková

Karviná by se měla dočkat velkého termálního parku, který do města přivede nové turisty z celé republiky i ze zahraničí. Postavit ho chtějí Lázně Darkov, které už mají zpracovanou studii.

Stáhnout video
Reklama

Termální park propojený s jodobromovou solankou plánují v blízké budoucnosti postavit pro širokou veřejnost místní Lázně Darkov. Mají již zpracovanou zastavovací objemovou studii.

" Práce už na tom vyšívají dva roky, dva roky projektujeme, hledáme inspirace jak to vypadat a nevypadat. Myslíme si, že to tady chybí, může to být hlavní turistická atrakce Karviné, může to být cesta, která může navázat na lázeňskou péči, kterou tady má," vysvětlila Pavlína Filipi, generální ředitelka Lázní Darkov.

V letošním roce lázně přikupovaly pozemky, na kterých by stavba měla stát.

"Nový Termalpark zahrnuje výstavbu nové bazénové haly s velkým vnitřním bazénem, jeden menší bazén se solankou a s průplavem do venkovního bazénu, několik venkovních bazénů pro děti, neplavce a i tobogánový bazén. Ale není to jen o bazénech, je to i o výrazném rozšíření welnessové části, která by měla být nově postavena, měl by být součástí stravovací trakt, nová hala s fitness a tělocvičny," popsal plány Libor Topolčan,  provozně technický ředitel Lázní Darkov.

Vedení radnice se chce ještě kvůli těmto plánům se zástupci Lázní Darkov osobně setkat. I Karviná má před sebou velké investice, jednou z nich je modernizace krytého bazénu.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu