Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti zažily tématický den Člověk v ohrožení

  • Karviná,

Žáci Základní školy U Studny zažily tématický den “Člověk v ohrožení.” Jeho smyslem bylo, aby se děti orientovaly v situacích, které je mohou přivést do nebezpečí a problémů.

Člověk v ohrožení - takový byl název tématického dne, který zažily děti ze Základní školy U Studny. 

“Myslíme si, že v dnešní době má smysl, aby se děti orientovaly v situacích, které je mohou přivést do nebezpečí a problémů. Možná i na jejich jednání bude záviset život a přežití jiných lidí,” vysvětlil Martin Bandor, ředitel ZŠ a MŠ U Studny Karviná.

Své rady dětem předali například studenti Střední zdravotnické školy Karviná, připravili si pro ně základy poskytování první pomoci, studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku s nimi zkoušeli sebeobranu, připraveny byly i tísňové linky nebo rady strážníků městské policie. Dobrovolní hasiči z Karviné-Ráje dětem připravili názornou ukázku požáru v domácnosti - co dělat a nedělat když začne hořet olej na pánvi při vaření. 

“Připravili jsme dvě rady, jak uhasit tento oheň a třetí bude ukázka, jak špatně se může postupovat při hašení oleje,” řekl Miroslav Orság, velitel SDH Karviná-Ráj.

Správný postup při vzniku takového požáru je zakrýt nádobu nebo pánev pokličkou stejně velkou nebo větší nebo plechem na pečení, případně přehodit přes oheň vlhkou utěrku či tričko a zamezit přístupu vzduchu. Nezapomenout také spotřebič hned vypnout. 

“Nejhorší, co může v této situaci člověk udělat je, že chrstne vodu na olej. Voda je těžší než olej, vytvoří se pára a ta celý ten olej rozstříkne po celé kuchyni, tím pádem dochází ke zranění popálením a velké majetkové škodě v kuchyni,” zdůraznil Orság. 

Pro zpestření celého tématického dne připravili strážníci dětem i ukázku výcviku služebních psů.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků