Děti zažily tématický den Člověk v ohrožení

  • 9:30,
  • Karviná ,

Žáci Základní školy U Studny zažily tématický den “Člověk v ohrožení.” Jeho smyslem bylo, aby se děti orientovaly v situacích, které je mohou přivést do nebezpečí a problémů.

Člověk v ohrožení - takový byl název tématického dne, který zažily děti ze Základní školy U Studny. 

“Myslíme si, že v dnešní době má smysl, aby se děti orientovaly v situacích, které je mohou přivést do nebezpečí a problémů. Možná i na jejich jednání bude záviset život a přežití jiných lidí,” vysvětlil Martin Bandor, ředitel ZŠ a MŠ U Studny Karviná.

Své rady dětem předali například studenti Střední zdravotnické školy Karviná, připravili si pro ně základy poskytování první pomoci, studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku s nimi zkoušeli sebeobranu, připraveny byly i tísňové linky nebo rady strážníků městské policie. Dobrovolní hasiči z Karviné-Ráje dětem připravili názornou ukázku požáru v domácnosti - co dělat a nedělat když začne hořet olej na pánvi při vaření. 

“Připravili jsme dvě rady, jak uhasit tento oheň a třetí bude ukázka, jak špatně se může postupovat při hašení oleje,” řekl Miroslav Orság, velitel SDH Karviná-Ráj.

Správný postup při vzniku takového požáru je zakrýt nádobu nebo pánev pokličkou stejně velkou nebo větší nebo plechem na pečení, případně přehodit přes oheň vlhkou utěrku či tričko a zamezit přístupu vzduchu. Nezapomenout také spotřebič hned vypnout. 

“Nejhorší, co může v této situaci člověk udělat je, že chrstne vodu na olej. Voda je těžší než olej, vytvoří se pára a ta celý ten olej rozstříkne po celé kuchyni, tím pádem dochází ke zranění popálením a velké majetkové škodě v kuchyni,” zdůraznil Orság. 

Pro zpestření celého tématického dne připravili strážníci dětem i ukázku výcviku služebních psů.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků