Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na koupališti v Karviné stojí regály s knihami

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna rozšířila své služby, nově najdou regály s knihami i návštěvníci letního koupaliště. Je to v pořadí třetí místo, kde lidé kromě knihovny najdou různé tituly knih k půjčování.

Už na třech místech v Karviné najdou lidé knihy ke čtení. První regály mimo knihovnu byly umístěny na vlakovém nádraží, v rámci projektu Kniha do vlaku, loni se na krytém bazénu zabydlela knihobudka, kterou knihovna získala jako jednu z cen  za titul Městská knihovna roku. Třetím místem je nově letní koupaliště.

"Jsem ráda za koupaliště, protože lidi si tady mohou číst a taky za čtenáře, protože bych toho využila jako návštěvník koupaliště, takže z obou stran děkuji," řekla vedoucí koupaliště Taťána Červená.

Půjčování knih je zcela zdarma, bez registrace nebo další administrativy.

"Ten princip je o tom, že knihu si může občan vzít, nechat si ji nebo ji vrátit nebo přinést svoji vlastní, kterou chce poslat dál, protože heslo knihobudek je, že “Každá kniha má svého čtenáře,” vysvětlila  Markéta Kukrechtová, ředitelka Regionální knihovny Karviná.

Knihobudky a regály s knihami přibývají na místech, kde lidé tráví volný čas nebo mají delší chvilku při čekání, třeba na vlak nebo na děti v kroužku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy