Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští skauti učí nováčky užitečné věci, dobrému chování i přežití v přírodě

  • Karviná,

2. oddíl Pěšáci Karviná funguje už od roku 1991. V současné době má tento oddíl 7 vedoucích, 2 z nich jsou instruktoři, kteří vypomáhají s chodem oddílu. Oddíl patří k nejpočetnějším v Karviné.

2. skautský oddíl Pěšáci Karviná se schází každý pátek od 16 do 19 hodin, společný čas tráví nejdříve nejmladší skauti, pak se k nim přidávají starší a závěr setkání pak už patří jen starším. Zázemí našli v budově obchodní akademie. Tady si postupně zařídili krásnou klubovnu.

"U nás bereme děti od první třídy, mohou zůstat jak dlouho budou chtít, pak se mohou stát rovnou vedoucími," řekl Eduard Včelka, vedoucí 2. skautského oddílu Pěšáci Karviná.

Jako každý jiný správný skautský oddíl i Pěšáci mají svou vlastní vlajku, pokřik, přezdívky a zásady, které dodržují.

"Máme řád, držíme se deseti skautských zákonů a snažíme se být jeden k druhému kamarádští jak jen to jde," dodal vedoucí.

Na nástěnky skauti umísťují a prezentují svou praxi, obrázky a další symboly.. A jak funguje taková klasická oddílová schůzka?

Na oddílové schůzce budujeme kolektiv, učíme se novým věcem, učí se uzlovat, jak přežít v přírodě, věci do života, dobrému chování hlavně." popsal Vojtěch Kielkovský,vedoucí 2. skautského oddílu Pěšáci Karviná.

Skauti se také rádi vydávají do přírody, během roku mají mnoho společných výjezdů a výprav.

"Na výpravy vyjíždíme aspoň jednou měsíčně,  těch kratších to jsou nějaké výšlapy, stanovačky, grilovačky, bazén, cokoliv, co se nám zalíbí, z těch delších to jsou chaty, většinou do přírody. Dětem se to líbí, odnesou si z toho hodně zkušeností, máme to zaměřené i na určité téma," uzavřel  Jan Kielkkovský ,vedoucí 2. skautského oddílu Pěšáci Karviná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy