Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jazz i varhanní koncerty. Podzim v Karviné bude ve znamení hudebních lahůdek, vyberete si?

  • Karviná,

V Karviné chystají unikátní jazzový koncert a tradiční Karvinské varhany. Jazzový koncert zazní v rámci projektu, kterým chce městský dům kultury otevřít Obecní dům Družba právě tomuto žánru.

Obecní dům Družba bude patřit jazzu, městský dům kultury připravil projekt, který by právě tento žánr hudby ještě víc přiblížil veřejnosti a většímu počtu posluchačů. Začne unikátním koncertem.

"Přijede sem v rámci evropského turné americká jazzová zpěvačka Joyce Hurley, kterou doprovodí Jou after trio," prozradila  Olga Humplíková, ředitelka MěDK.

Možná jazzové fanoušky překvapí místo konání Obecní dům Družba, jeho sál se ale pro tento koncert změní na jazzovou kavárnu a  ve středu 11. září v 18 hodin nabídne krásnou atmosféru.

A připomínáme i další umělecké zážitky, na které se během měsíce září mohou obyvatelé města i návštěvníci z okolí těšit. jde o tradiční varhanní koncerty. Jako první se návštěvníkům představí úspěšná karvinská varhanice a dramaturgyně celého festivalu Karvinské varhany Marta Wierzgon s americkou varhanicí japonského původu Kijoko Kato.

Třetí neděli uslyší návštěvníci unikátní spojení cimbálu a varhan. Zazní klasika interpretovaná předním nástrojem folkloru.

"O závěrečnou neděli se postarají mladí umělci Josef Kratochvíl a Aneta Ručková, kteří nabídnou svěží pohled na klasiku s dávkou mladistvé energie," uzavřela ředitelka.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail