Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete poznat nejtvrdšího hasiče Česka? Začínal u dobrovolných

  • Karviná,

Karvinský profesionální hasič Jaroslav Hanzel se stal mistrem ČR v disciplínách soutěže TFA, čili Nejtvrdší hasič přežije. Za tímto vítězstvím se skrývají hodiny a hodiny neskutečné dřiny a tréninku. Celkově skončil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje na krásném třetím místě.

Jaroslav Hanzel z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS V Tohle je Jaroslav Hanzel, profesionální hasič z Karviné, který se v letošním roce stal celorepublikovým vítězem, mistrem ČR  v disciplínách soutěže TFA, čili Nejtvrdší hasič přežije.

"Této soutěže se účastním už osmým rokem, začal jsem s dobrovolnými hasiči, jak pořádali soutěže, tak jsem to šel zkusit, pak začala Dolní oblast Vítkovice, to byl nejtěžší závod To mě chytlo nejvíc a pak už to šlo ráz na ráz. V té první dvacítce jsem vždycky byl, ale prostě hlava chtěla být na těch stupních vítězů," vysvětlil mistr ČR v TFA v kategorii B Jaroslav Hanzel.

V soutěži TFA, Nejtvrdší hasič přežije, si každý účastník doslova sáhne na dno svých fyzických i psychických sil. Každá ze čtyř disciplín prověřuje fyzickou sílu, vytrvalost a rychlost hasičů. 

"Čtvrtá disciplína, pro mě nejtěžší je výšková budova, běhá se desáté patro nebo 16té patro, ta disciplína je závěrečná, člověk je už na kraji svých sil," vzpomíná Hanzel.

Na to, aby člověk tak náročnou soutěž zvládl a ještě k tomu nejlépe ze všech, musí obětovat spoustu času trénováním. Jarek Hanzel nenechal nic náhodně a poctivě se připravoval několik hodin denně. Pocity z toho, že letos soutěž zvládl ve své věkové kategorii nejlépe ze všech, se slovy ani nedají popsat.

"Byl to dobrý pocit, protože ta dřina a ten trénink se mi vrátil tím, že jsem zvítězil," uzavřel hasič.

Hasičem je Jaroslav Hanzel 15 let, je hasič strojník, jeřábník a lezec.Tato profese ho naplňuje, má dobrý pocit z toho, že se podílí v dobrém kolektivu na záchraně životů i majetku. Naopak nejtěžší je pro něho vyrovnávat se s tragickými následky dopravních nehod a dalších neštěstí. Díky rodině a zázemí se mu to ale daří.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků