Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chceme se vyspat, omezte nonstopy! Karvinští zastupitelé vyhověli stížnostem

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné schválili omezení provozu dvou prodejen s nepřetržitým provozem – v Hranicích a Novém Městě na třídě Osvobození. Důvodem jsou stížnosti obyvatel, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti těchto prodejen.

Zastupitelé Karviné schválili na svém 7. zasedání obecne závaznou vyhlášku o regulaci činnosti, které by mohly narušit veřejný pořádek na území města. Rozhodli o tom, že omezí provoz dvou nonstop prodejen v Hranicích a Novém Městě a to kvůli stížnostem lidí, kteří bydlí v jejich bezprostřední blízkosti a v noci se nemohou kvůli hluku vyspat.

"Já vám přeji, abyste vydělával, všichni pracujeme, ale já se opravdu chci vyspat," řekla zástupkyně stěžujících si obyvatel.

Na zastupitelstvu oponoval majitel obou provozoven a další jeho příznivci například tím, že hluk v Hranicích nezpůsobují jeho kupující, ale návštěvníci blízké diskotéky. 

"Si myslím, že pan podnikatel nemůže za to, že se ti lidi chovají tak, jak se chovají," řekl zástupce oponujících obyvatel.

"My nejsme rádi, že musíme provozní dobu podnikatelů omezit, půl roku jsme jednali v té věci, aby podnikatelé přidali ruku k díku, respektive podnikatel v nostopu Flop a Pepa. Ty stížnosti občanů byly obrovské a prioritou pro nás je, aby se člověk po  22. hodině mohl vyspat a ráno jít v klidu do práce, to se v těch lokalitách prostě nedařilo," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Od prvního  října proto bude provoz obou prodejen omezen, nová provozní doba bude od 5. hodiny ranní do 23. hodiny večerní.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků