Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polská speciální jednotka AGAP "obsadila" karvinskou školu. Děti si ve vyučování prohlédly vybavení vojáků

  • Karviná,

V rámci Dnů NATO se v Karviné zastavili polští vojáci jednotky speciálních vojsk AGAT z Gliwic. Se svou činností seznámili děti z polské Základní a mateřské školy dr. Olszaka. Školáci si i jejich vybavení i vyzkoušeli.

Žáci karvinské Základní školy s polským vyučovacím jazykem dr. Olszaka zažili jeden velmi nevšední vyučovací den. Díky Dnům NATO ke škole přijeli polští vojáci se svou technikou. 

"Předvádíme vybavení a zbraně speciální jednotky AGAT a dalších speciálních vojsk v Polsku. Vybavení odpovídá nejmodernějším světovým trendům, mezi jinými tady máme vozidlo, které využíváme na zahraničních misích. Technika je unikátní tím, že jen vojska speciálních jednotek v Polsku jsou takto vybavena," řekl Mariusz Łapeta, mluvčí vojenské jednotky AGAT.

 “Jsme rádi, že si našli čas, když jedou na Dny NATO. Je to přínosem, armáda je součástí státu a i když si myslíme, že žijeme v klidných dobách, tak to, co se děje na Ukrajině, tak to není až tak vzdálené. Je dobré, že se děti seznámí s tím, jaké mají vojáci vybavení a že vůbec nějaká armáda je, je to v pořádku,"řekl ředitel školy Tomasz Smilovwski.

Žáci se zvědavě střídali v kabinách vojenských aut a rádi si zblízka  prohlédli i samotné zbraně vojáků.

anketa, žáci školy: "Je to tu super a líbí se mi, že  tu jsou vojenská auta." "Mně se nejvíc líbil ten robot, se kterým jsme jezdili." "Můžeme si celou techniku prohlídnout zblízka, to je super."52

Speciální jednotka AGAT navštívila polské děti už podruhé, poprvé to bylo před dvěma lety, kdy si základní škola připomínala sté výročí svého založení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků