Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři miliony ve hře. Kam je Karvinští sami zainvestují?

  • Karviná,

Už za pár dní budou mít obyvatelé Karviné možnost v hlasování rozhodnout o tom, co by chtěli, aby město nechalo vybudovat či upravit a to v rámci participativního rozpočtu, ze kterého město uvolnilo tři miliony korun.

Obyvatelé Karviné mohou v hlasování rozhodnout o tom, kam se zainvestují celé tři miliony korun z rozpočtu města.

"Budou rozhodovat o šesti projektech. Ten, který vyberou, tak bude realizován v roce 2020. Vyslyšeli jsme jejich přání, poslouchali jsme, co by si přáli a vybrali jsme šest nezajímavějších projektů," vysvětlil mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

Vybírat může každý podle toho, co by v Karviné rád uvítal. První z projektů je zavedení bikesharingu, čili sdílení jízdních kol, druhý nabízí vybudování lezecké stěny pro výuku horolezectví, třetí projekt obsahuje realizaci dětského hřiště v Univerzitním parku. Nebo mohou lidí hlasovat pro úpravu čtyř kruhových objezdů na území města či postavení skate parku u obchodní akademie. Poslední varianta nabízí úpravu veřejného prostranství před obchdoním domem. Zvítězí ten, kdo získá nejvíc hlasů.

"Samozřejmě neříkáme, že ty ostatní projekty nebudou realizovány, ale může to být později než v roce 2020," uzavřel Hudeček.

Vybrat si projekt budou moci obyvatelé Karviné od 1. do 31. října na stránkách www.mojekarvina.cz.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků