Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dušičkový koncert v šikmém kostele. V ojedinělém vystoupení se předvedli členové Májováku i zvlášť

  • Karviná,

V šikmém kostele sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech se uskutečnil tradiční dušičkový koncert dechového orchestru Májovák. Letos se na koncertě představilo několik komorních souborů složených ze členů orchestru.

Dušičkové koncerty v podání Májováku mají velkou tradici a jsou veřejností oblíbené.  Zážitek z koncertu umocňuje i místo, kde se každoročně konají a to v šikmém kostele sv. Petra z Alkanatary. Letošní koncert byl ale velmi jiný a ojedinělý a originální..

"Vždycky jsem to dělali tím způsobem, že tady hrál celý orchestr, ovšem v našem orchestru je spousta výborných solistů a spousta hráčů, kteří hrají komorní hudbu, proto jsme se rozhodli, že jim při této příležitosti dáme šanci se představit v menších komorních ansáblech nebo sólově," vysvětlil Petr Ženč, předseda správní rady Májováku.

Dušičkový koncert si nenechal ujít ani dlouholetý dirigent Májováku a srdcař orchestru Milan Bystroň. Na netradiční pojetí se velmi těšil. Koncert byl jedinečný i pro Jana Soukupa, který spolupracuje s Májovákem už 11 let jako hráč orchestru a také sólista.

"Každý Dušičkový koncert má svou atmosféru, mám je rád, loni jsem účinkoval jako sólista, kdy jsem napsal svou skladbu, kterou mi Májovák sborem provedl, jsem rád, že tady jsem zase a můžu si zahrát krásné skladby," řekl Soukup.

Dušičkový koncert je pro obyvatele města jedinečnou příležitostí důstojně vzpomenout na všechny své zesnulé blízké a také připomínkou blížícího se adventu.

Dušičkový koncert se mohl uskutečnit za finanční podpory statutárního města Karviná a Nadačního fondu Residomo.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků