Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starý dobrý karvinský M-klub pro mladé se vrací, díky lidem z Dokořánu

  • Karviná,

V Karviné znovu začal fungovat klub pro mladé v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. O jeho fungování a program se postarají lidé z Iniciativy Dokořán. Prostory byly zmodernizovány díky finanční podpoře města.

Díky dotaci z Fondu primátora ve výši 251 tisíc korun znovu ožily prostory M-klubu v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. Dotace byla určena zejména na modernizaci zázemí, na vybavení prostor, opravy topení a k posílení elektrických rozvodů. 

"Mě bylo hrozně líto, že ta nemovitost tady byla dlouhodobě nevyužívaná, a protože si pamatuji na své mládí, kdy tady byl tzv. M-klub a byla tady zábava, tak mě napadlo,. že si sednu s lidmi Dokořánu, s Lukášem Heczkem, jestli mladá generace nemá nápad na jeho využití a podařilo se tady dobré místo udělat. Doufám, že Iniciativa Dokořán to bude dobře spravovat a že si tady mladí lidé najdou cestu a budou se tady dobře bavit," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Mladí lidé se sem cestu našli hned po oficiálním otevření. Organizátoři pro ně připravili večer s názvem Hity z gramofonu.

anketa: návštěvníci akce: "Mě se to líbí, protože já jsem tady chodila jako mladá, ty prostory tady znám,. Hodně se to změnilo a jsem ráda, že se v té Karviné něco děje a je to k lepšímu." "Jsme nadšeni, protože jsme z Dětmarovic, je to tu super. V Dětmarovicích se nemáme kde bavit, tak jsme přijeli sem do Karviné."

Nový klub nabízí dva hlavní prostory - bar s menším posezením a sál pro kulturní akce. Zástupce Iniciativy Dokořán připomněl jaký program bude tento klub mladým pravidelně nabízet.

"Rozhodli jsme se pojmout to formou kulturní kavárny, máme rádi kafe, máme rádi kulturu, tak jsme to spojili dohromady. Primárně chceme dát šanci místním umělcům," připomněl Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán.

Mladí lidé se mohou těšit na akustické koncerty, promítání, přednášky nebo besedy. Pátky budou patřit klubovým koncertům a diskotékám, v sobotu se můžete těšit na komunitní akce, neděle bude patřit ochutnávkám a degustacím.

"Příští víkend zde bude první koncert, vystoupí kapela "Čikaleta", uzavřel Heczko.

Začátek koncertu je plánovaný na 19. hodinu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků