Karvinští házenkáři po dvaceti letech postupují do jarní části evropských pohárů!

  • 13:11,
  • Karviná,

Házenkáři karvinského Baníku předvedli před plnou halou perfektní výkon a zvládli odvetu druhého kola Vyzývacího poháru se srbskou Niší. Postupují tak do jarní části evropských pohárů.

Fanoušci karvinské házené si nenechali ujít jeden z největších zápasů sezony a zaplnili halu do posledního místa. Čekala je podívaná, která se jen tak nevidí, odveta Challenge Cupu se srbským soupeřem. Od začátku až do konce byli svědky lepšího herního výkonu karvinských. Srby z Niši porazili 33:28 a zajistili si postup do osmifinále na jaře.

"My jsem hrozně šťastní, věděli jsme, že je to těžký soupeř, už to ukázal doma v Niši. Vytvořili jsme si na začátku náskok, i když to bylo trochu těžší, ta nervozita tam byla, ale ten první poločas od té 15. minuty jsme na tom hřišti předváděli dobrou házenou a vytvořili jsme si náskok +7 v tom poločase. Ten druhý jsem si chtěli pohlídat a to se nám povedlo," řekl trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

"Zápas byl náročný fyzicky, oni jsou větší, mají větší sílu, ale my máme máme lepší kombinační hru. Máme tu hru založenou sedm na šest, dohrávat to do pivota a křídel, jak se to otevře, kluci mě hodně úkolovali, na mě bylo jen proměnit," řekl s úsměvem Miroslav Nedoma.304

"My jsme do toho šli s tím, že vyhrajeme doma, hráli jsme jako tým, fanoušci nás hnali dopředu. Jsem rád, že jsem přispěl nějakým golem zase a jedeme dál," dodal další hráč HCB Ondra Skalický.

Karvinský tým se dostal mezi 16 nejlepších týmů Evropy, los jim určí dalšího soupeře, se kterým se na jaře v osmifinále potkají. Do jarní části evropských pohárů se karvinští dostali naposledy před dvaceti lety.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 6:41
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 6:41
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků