Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení vánočního stromu v Karviné umocnila kapela No Name

  • Karviná,

První adventní neděli se rozsvítil vánoční strom v Karviné. Slavnostní chvíle byla umocněna krásným artistickým vystoupením akrobatek a provazochodců a také oblíbenými písněmi kapely No name.

Na karvinském náměstí se první adventní podvečer sešly tisíce lidí, aby na vlastní oči viděli první rozsvícení vánočního stromu. Nechyběl bohatý kulturní program, vystoupení pro děti, akrobaté a provazochodci se postarali o krásnou vánoční atmosférou. Svítily nazdobené stromy lemující náměstí, i stánky, ve kterých si mohli lidé koupit něco na zahřátí. Nazdobená svítila kašna, radnice a nově i zámek Fryštát. Před pátou hodinou, přesně po třetím zazvonění zvonečku primátorem města, se rozsvítil i krásný vánoční strom.

Přítomným lidem popřál primátor hlavně zdraví, radost a pohodu a vyslovil přání směrem i k budoucnosti města.

"Městu bych přál, aby se mu dařilo, aby se dále rozvíjelo a aby lidé v něm byli spokojeni," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Atmosféru Vánoc má primátor Karviné moc rád, zvlášť když může být v kruhu své rodiny. Mezi tradice, které doma udržují, patří rozkrajování jablka, šupiny pod talíř nebo lití olova.

"Na svátky se těším, máme tradice jako je kapřík, salát, stromeček, dárky. To všechno běží, i když děti odrůstají, co je pro mě složitější je nákup dárků, to je pro mě vždy trauma , ale vždycky to nějak zvládnu," dodal.

Na Vánoce, jejich atmosféru včetně nákupů dárků pro své blízké,  se těší i Igor Timko, zpěvák kapely No Name, která přišla svými písněmi potěšit přítomné návštěvníky. 

"Byly časy, kdy jsem vánoční dárky byly závislé na tom, jestli byla poslední pumpa před Košicemi otevřená nebo ne, ale teď když dospívají děti, tak se to mění. Ty děti už určují toho Ježíška samy, i když mi říkáme, že Ježíšek nám dává zdraví a štěstí, abychom mohli vydělávat, ale oni už na toho Ježíška nevěří, ale je třeba poslouchat co chtějí, co je baví, dá se i překvapit," řekl Igor Timko frontman kapely No Name.

U ani u Timků se nezapomíná na tradice doma u štědrovečerního stolu.

"Každá rodina má jiné tradice, vím, že děti nesnáší, když přijdeme ke tchánovcům a oni jim mazají med na čelo, mě je to jedno, já to utřu a vše OK, ale děcka, co mají vlasy, to mají trochu složitější..," řekl Timko.

A ještě jedno malé přání a vzkaz všem Karviňákům na závěr:

"Učte se nebo dopadnete jako my. Všechno dobré."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků